Priezvisko-Tomanoczy

Hladanie priezviska
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Dobrý deň
Nikde som nevedel nájsť význam resp. Pôvod tohto priezviska. Skôr by som tipoval ,že je skôr maďarského pôvodu
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
priezvisko Tomanóczy je skutočne maďarského pôvodu. V preklade to znamená človek pochádzajúci z obce Tomanóc. Takú dedinu ale neviem ani na Slovensku, ani v Maďarsku lokalizovať.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tá obec to asi nebude. Ak ide o šľachtický rod, ten je pôvodom z Prešporskej župy.

Z Bélu Kempelena:
"Tomanóczy, másként Timanóczy. Régi nemes család, mely a Pozsony vármegyei nemeseknek az 1673. esztendőbeli "Regesztrumá"-ban, jelesül pedig az akkoriban szab. kir. Bazin városában lakott nemesek sorába György nevű tagjával volt beiktatva. A nemesi bizonyságlevelet, mely eredetiben Tomanóczy Endre ügyvéd, tiszafüredi lakos, birtokában van, Pozsony vármegye az 1821. esztendő Bőjtelő hava 22-ik s további napjain tartott közgyűléséből adta ki. E bizonyságlevelet 1821-ben Nyitra és Komárom vármegyékben is kihirdették, mely utóbbi vármegyéből, a hol Udvardon és Szemerén volt birtokos, telepedett az újabb korban Heves vármegyébe, a hol jelenleg Tiszafüreden birtokos. Tagjai közül: Ferencz 1836-ban Pozsony vármegye esküdtje. Lajos, ugyanakkor katona, 1848/49-ben honvédszázados, kit golyó általi halálra itéltek, mely ítéletet - kegyelem útján - vasban eltöltendő 16 évi várfogságra változtattak, melyből négy évet Aradon ki is töltött. Ennek fia: Endre, ügyvéd Tiszafüreden. Fivére: Dezső, vármegyei tisztviselő Egerben. Ferencz fia: Béla († 1885) Pozsony vármegyei árvagyám és Gyula, előbb községi jegyző, most birtokos Alsócsöpönyben. "
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

Moji predkovia-Tomanoczy konkrétne z Novakov
Francisci Tomanoczy
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tommy napísal: 03 Júl 2019, 21:11 Moji predkovia-Tomanoczy konkrétne z Novakov
Francisci Tomanoczy
Ja netuším, čo všetko o nich viete. Teoreticky niekto z toho rodu sa mohol usadiť aj v Novákoch.
Tommy
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 258
Dátum registrácie: 23 Mar 2019, 21:05
Predkovia z oblasti: Bojnice,Sklené,Kunešov,Nedožery-Brezany

A hľadal som takmer všade, ale neviem nájsť dobre rozvetvenú slachtu resp. Ich rodokmene.
Prešiel som celý internet a univerzitnú knižnicu,žiaľ ,bezúspešne
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tommy napísal: 03 Júl 2019, 21:36 A hľadal som takmer všade, ale neviem nájsť dobre rozvetvenú slachtu resp. Ich rodokmene.
Prešiel som celý internet a univerzitnú knižnicu,žiaľ ,bezúspešne
Podstatné je, čo ste zistili Vy o svojich predkoch. Takto je to varenie z vody.
Napísať odpoveď