Mapa vyskytu priezvisk

Hladanie priezviska
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Neviete prosim link na mapu vyskytu priezvisk (nie som si isty tym, ci to je len v Madarsku)? V minulosti som uz na nu narazil, ale za boha si na nu nemozem spomenut. Vyskyt sa zobrazoval cervenymi kruhmi, rozne velkymi. Chcel by som si overit jednu myslienku ktora ma napadla o povode nasho priezviska. Velka vdaka.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Je to dokonca v tejto teme (pokial ide o Slovensko)...:-)
viewtopic.php?t=5108&p=5381
Polske, nemecke a svajciarske su tu: http://www.moikrewni.pl/mapa/
Ceske zase tu: http://www.kdejsme.cz/
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Vdaka, ten prispevok som cital. Ale nie je to ta mapa, co hladam. Casom na nu mozno narazim. Bol to vyskyt v madarsku - ma tak napadlo.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Inak ta mapa vyskytu na Slovensku stoji za dve veci (aspon co sa tyka mojho priezviska). Vyskytujeme sa (dolozene) od 1715 stale v tej istej dedine a okoli a na tej mape sa nenachadzame.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

jedine co ma napada je z cias Uhorska na: radixindex.com
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4964
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

AndyT napísal:Inak ta mapa vyskytu na Slovensku stoji za dve veci (aspon co sa tyka mojho priezviska). Vyskytujeme sa (dolozene) od 1715 stale v tej istej dedine a okoli a na tej mape sa nenachadzame.
Asi ste si nevsimli, ze je to podla databazy priezvisk, ktora je zverejnena na stranke Jazykovedneho ustavu Ludovita Stura, kde nie je uvedeny absolutny pocet kazdeho vyskytu, ale len lokality s najvacsim poctom vyskytu.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

wera: vdaka, to je ono.. uz som zmagoreny z toho poctu stranok, ktore preliezam
duros: vdaka za vysvetlenie, asi nas je v okoli Trnavy malo.
Napísať odpoveď