pôvod Ingeli a Rau

Hladanie priezviska
ivan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Aug 2014, 17:30
Predkovia z oblasti: Ingeli (Nové Sady / Čab) , Rau (Siladice/Nové Sady), Gábriš (Veľké Zálužie)

Dobrý deň, rád by som sa informoval na pôvod a poprípade aj predkov pri menách Ingeli a Rau.

Najstaršie datovanou osobou je môj pradedko Ján Ingeli žijúci v Nových Sadoch narodený dňa 28.1.1885..
Mal tri deti, Michala Ingeliho nar. v Nových Sadoch dňa 7.1.1913
Jána Ingeliho (neskôr žijúci v Bratislave)
Anna Ingeliová vydatá Šabíková (neskôr žijúca v Nitre)

Môj starý otec Michal Ingeli bol ženatý s Emíliou rod Rauovou pochádzajúcou zo Siladíc narodenou 30.9.1919.
Jej otec Ján Rau nar. 25.1.1892 žijúci v Siladiciach

Ak by ste niekto mali informácie o pôvode či rodokmene týchto priezvisk, prosím píšte do fóra..

Ďakujem
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Prajem pekný deň.
Váš pradedo Ján Ingeli sa určite nenarodil v Nových Sadoch (Ašakerť), zápis o tom v matrike nenachádzam. Pokiaľ žil v Nových Sadoch, zrejme tam aj zomrel. Z náhrobku, ak sa zachoval, sa dozvieme dátum jeho úmrtia. Keďže ste zrejme pokrvný príbuzný, na miestnom matričnom úrade si vyžiadajte výpis z knihy úmrtí. Tam by malo byť poznačené aj miesto jeho narodenia. Z toho sa potom vieme posúvať ďalej...
Podobne je to aj pri Jánovi Rauovi, žil síce v Siladiciach (farnosť Horne Zelenice), no zápis o jeho narodení v Siladiciach nenachádzam. Všetko samozrejme za predpokladu, že dátumy narodení ste uviedli správne.
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

"Môj starý otec Michal Ingeli bol ženatý s Emíliou rod Rauovou pochádzajúcou zo Siladíc narodenou 30.9.1919.
Jej otec Ján Rau nar. 25.1.1892 žijúci v Siladiciach - "

Toto bude asi ten Vas Jan Rau : https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... cc=1554443
jan
Člen
Člen
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 23 Mar 2014, 15:59

Ján Ingelli narodený v Čabe + svadba rodičov
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Priezvisko Rau mi znie dost nemecky... vid aj tuto:
http://wiki-de.genealogy.net/Rau_%28Familienname%29
Napísať odpoveď