Priezvisko Lauro

Hladanie priezviska
Roman Lauro
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Jan 2015, 09:13
Predkovia z oblasti: Izdeg,Mojzesovo,Nové Zámky,Slovakia

našiel som ich vela v taliansku od roku 1600 a potom v madarsku r 1700 až 1900 vzhladom na to stahovanie v monarchii je to tažké vyhladat,vela sa ich pristahovalo do USA http://www.libertyellisfoundation.org/passenger-result
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Priezvisko je odvodene od krstneho mena Vavrinec, ktoreho latinska podoba je Laurentius. Preto sa niet co cudovat, ze je rozsirene po celom svete a spajanie sa s Talianskom, ci akoukolvek inou lokalitou, je velme nebezpecne a moze viest k fatalnym omylom.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

duros napísal:Priezvisko je odvodene od krstneho mena Vavrinec, ktoreho latinska podoba je Laurentius...
Nielen latinská podoba mena ale aj pôvodná slovenská podoba tohto mena až do začiatku 20. storočia je Laurinec. Matriky sú nám k tomu svedkami. Podoba mena Vavrinec k nám prišla spoza rieky Moravy, resp. z Poľska. Na Slovensku to počas dlhých storočí bol vždy Laurinec. Pripájam sa k názoru, že hľadať za všetkým hneď niečo bombastické je zavádzajúce. Nechoďme ďaleko, Lauro je krásna ukážka čisto slovenského priezviska, ktorého etymológia je úplne jasná.
Roman Lauro
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Jan 2015, 09:13
Predkovia z oblasti: Izdeg,Mojzesovo,Nové Zámky,Slovakia

to nie...nechcem hladat nič bombastické...ale matriky...píšu len lauro,resp.este som sa nedočítal že by si zmenily priezvisko.Na familysearch je
Maria Lauro
Baptism
30 Aug 1681
Banská Bystrica, Banská Bystrica, Slovakia
Ked sa držím priezviska....
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Roman Lauro napísal:...ale matriky...píšu len lauro,resp.este som sa nedočítal že by si zmenily priezvisko.Na familysearch je
Maria Lauro
....
Ked sa držím priezviska....
Ved my nehovorime nic o zmene priezviska, ale ze je odvodene od krstneho mena Laurinec/Laurentius (Vavrinec). Ergo v case jednomennej sustavy zakladatel rodu bol s najvacsou pravdepodobnostou Laurinec (krstnym menom), co sa pri kreovani dvojmennej sustavy pretvorilo do skratenej podoby Lauro. K tejto zmene sa pravdepodobne nedopracujete.
Roman Lauro
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09 Jan 2015, 09:13
Predkovia z oblasti: Izdeg,Mojzesovo,Nové Zámky,Slovakia

hej to ja chápem ....hm...
Napísať odpoveď