Priezvisko Dendis

Hladanie priezviska
ezdeden
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 22:52
Predkovia z oblasti: Oravská Lesna

Dobrý večer, prosím o pomoc s významom alebo pôvodom môjho priezviska Dendis.
Ďakujem
AndrejK
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 17 Jan 2014, 12:02
Predkovia z oblasti: Priezvisko Ottlik

Dobry vecer ezdeden.

Napisali ste svoju poziadavku dost obsirne. Bud musite svoju otazku viac specifikovat alebo ako bolo tu na fore mnohokrat napisane, musite zacat patrat po svojich predkoch najskor vo svojom vlastnom rodinnom "archive" a matrikach. Ludia tu vas vedia postrcit tym spravnym smerom a dat vam dobre rady. Ja osobne poznam dvoch ludi s tymto priezviskom.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Napríklad jedným z riešení by mohlo byť odvodenie od mesta Gyöngyös v Maďarsku...
ezdeden
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 22:52
Predkovia z oblasti: Oravská Lesna

AndrejK napísal:Dobry vecer ezdeden.

Napisali ste svoju poziadavku dost obsirne. Bud musite svoju otazku viac specifikovat alebo ako bolo tu na fore mnohokrat napisane, musite zacat patrat po svojich predkoch najskor vo svojom vlastnom rodinnom "archive" a matrikach. Ludia tu vas vedia postrcit tym spravnym smerom a dat vam dobre rady. Ja osobne poznam dvoch ludi s tymto priezviskom.
Myslel som, niečo od čoho mohlo vzniknúť toto priezvisko, nejaká oblasť, možno povolanie, ...
Predkovia pochádzajú z Oravskej Lesnej, v matrikách z tejto oblasti sú záznamy s priezviskom Dendis uź v roku 1762, a keďže Erdotka bola založená v 1731 roku, zaujímalo by ma odkiaĺ sme to prišli.
ezdeden
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 22:52
Predkovia z oblasti: Oravská Lesna

ejco napísal:Napríklad jedným z riešení by mohlo byť odvodenie od mesta Gyöngyös v Maďarsku...
Nóó, to sa ja trošku podobá, ďakujem za typ.
Napísať odpoveď