Pôvod priezviska Pruhnerovits

Hladanie priezviska
JozefP
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Apr 2016, 10:23

Dobrý deň,

hľadám pôvod svojho priezviska, doteraz najstarší záznam je matrika z obce Skrabské Janos Pruhnerovits narodený 1850.
Nádejným je sčítanie z roku 1869, nanešťastie sa Skrabské nenachádza v digitalizovanom katalógu tohto sčítania vo familysearch, resp. existuje mikrofilm s možnosťou zapožičania:
https://familysearch.org/films/lookup/p ... lm/722746/

Na moju otázku mi odpovedali, že to doplnia:

Thank you for contacting the FamilySearch support team. Your support case #02314131 has been updated.
We understand that you have being searching in the 1869 Slovakia Census and were unable to find Mogyoroska on film # 722746 as listed in the catalog.
We have replicated your search and agree with your findings and have accordingly notified our engineers to amend this problem. The film has not been uploaded in it's digital form.
We do like our records to be as accurate as possible and appreciate you taking the time to notify us of this error. Thank you very much.
Thank you for your patience as you await this correction.

Uvítam akúkoľvek radu, ktorá by ma posunula vpred.

ďakujem
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Váš problém je v tom, že matrika sobášených pre Skrabské sa uvádza až od 1863. Hľadajte starší druhopis v pobočke ŠA vo Vranove alebo priamo Prešove. Preverte si na fare v Skrabskom, či tam náhodou nezostala matrika sobášených spred r. 1863. Občas sa to stáva.
Je možné, že manželka JP nepochádzala zo Skrabského. Podľa mormónskeho indexu si zistite, kde sa vyskytovalo jej priezvisko v okolí a tam hľadajte prípadný sobáš. Aké pôvody sa uvádzajú v ich úmrtných zápisoch?
Napísať odpoveď