Priezvisko Bobor

Hladanie priezviska
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Dobrý večer, viete mi niekto poradiť kde by som našla pôvod priezviska Bobor? Je to priezvisko môjho otca, ktorý vyrastal vo Veľkej Lúke v okrese Zvolen len jeho starý alebo prastarý otec mu hovoril, že prišli odniekiaľ z Poľska ...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Dobry vecer, vitajte! Povod priezviska je zrejmy, takze ten asi nezistujete. Z Vasej formulacie mi skor vyplyva, ze hladate povod predkov - to je rozdiel. V pripade kazdej rodiny sa to da zistit jedine genealogickym badanim. Bohuzial, niekedy sa ten vyskum skonci velmi skoro (ci uz kvoli nedostupnosti archivalii, alebo kvoli problemovej identifikacii priamych predkov a pod.) a tak sa to mnohi ani nedozvedia (vid niektore otazky, ktore sa tu riesia v konkretnych pripadoch).
Najstarsi vyskyt priezviska Bobor vo Vami uvedenej lokalite je na konci 17. storocia (napr. 25.1.1695): https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Ďakujem pekne za odpoveď .... pozerala som ten link a skutočne po rozlúštení som našla Martin Bobor. Len je to v nejakých stĺpikoch a ja neviem to nejako prečítať či bol krstený alebo mal svadbu prípadne umrel poprípade ma napadlo, že sa presťahoval. Viete mi ešte poradiť?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

To som Vam len uviedol ako priklad jedneho z najstarsich vyskytov a prave vo Vami spominanom regione. Je to matrika pokrstenych. V zahlavi stlpcov mate napisane, co v nich je: Dies - Dna, Nomen - Meno (pokrsteneho), Patria - Domov (Bydlisko), Parentes - Rodicia, Patrini - Krstni rodicia. V tomto pripade ide o krst dcery Doroty.
Vy sa snazte najskor najst predkov postupne od toho, ktoreho poznate, az k najstarsiemu.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Ja viem, že sa hľadá od toho najmladšieho ... len ma zaujímalo o čo išlo v tom zápise. Každopádne ďakujem za odpovede
Napísať odpoveď