Rod. MYDLO, MYDLOVÁ

Hladanie priezviska
R0B0
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24 Aug 2016, 10:49

Zdravím len tak z dlhej chvíle som sa začal zaujímať a aj ja som Mydlo Róbert. Som z Hlohovca a otec je z Motyciek
vik.mydlo@gmail.com
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28 Jún 2016, 10:26
Predkovia z oblasti: Mydlo, Donovaly

kamenservis@azet.sk napísal:Ahoj. Volám sa Ján Mydlo a pochádzam z Prešova. Otec sa narodil na Španej Doline tiež Ján. Dedko Imrich Mydlo sa narodil v dedinke Mistríky čo bola časť Donovalov. Tiež mi vravel, že naši predkovia mali v mene aj meno Mistrík, ako ten nebohý bratislavský herec, že je to naša vzdialená rodina. Aj maliar už nebohý Svetozar Mydlo, ktorý sa však narodil v Ružomberku. Niekde som čítal, že náš rod pochádza z Talianska a ľudia s týmto menom boli neochvejný bojovníci za slobodu a pravdu. Možno je to hlúposť, ale mňa to potešilo, lebo som sa v tom videl. Ak by si sa dozvedel viac, tak daj vedieť aj mňa zaujímajú naše korene a predkovia. Jano
Ahoj Jano. :) Áno Svetozar Mydlo je v rodine. Je to mojej mamy bratranec. Teda bol. Taktiež máme v rodine aj napríklad Artúra Mydlu (mojho starého otca brat), ktorý bol veľký ekonóm
a dlhé roky viedol dnes už bývalé BZVIL Ružomberok. Ľudia na neho spomínajú v najlepšom mene. Taktiež v rodine máme aj Tichomíra Milkina (nájdi si o ňom) To Taliansko ma vskutku zaujíma. Nevieš kde si to našiel?
kamenservis@azet.sk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18 Júl 2016, 22:24

Tak to znamená, že sme isto rodina, lebo otec mi vravel, že jeden dedkov brat pracoval v Harmaneckých papierňach a druhý v chemických závodoch, jeden z nich bol veľký ekonóm a druhý sa vypracoval na námestníka či riaditeľa.
kamenservis@azet.sk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18 Júl 2016, 22:24

Ohľadom toho Talianska to bola tiež nejaká štúdia mien, na ktorú som náhodou natrafil, ale link si už nepamätám, len ma zaujalo to, že meno Mydlo sa naozaj písalo s mäkkým i a pôvod je z Talianska, kde ľudia s týmto menom, boli vždy bojovníci za pravdu a spravodlivosť, ale kľudne to môže byť len nejaká náhoda, ale znie to pekne. Hoci na druhej strane od malička som bránil slabých aj v základnej škole i ďalej a na vojenčine som mal kvôli tomu problémy, lebo som bol predseda SZM a pionierský vedúci a nechcel som ani kandidatúru do komunistickej strany, čo všetci ostatní už dávno mali, alebo boli komunisti. Mladí vojaci chodili zo sťažnosťami za mnou a zo starými som bol vždy preto na nože, ale nepodal som sa ! Pravda je pre mňa viac ako len slovo !
kamenservis@azet.sk
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18 Júl 2016, 22:24

Ak vieš podrobnosti tak napíš mi tvojho deda súrodencov mená a roky ak vieš, alebo rodokmeň čo máš doposiaľ, lebo mne je časove náročné ísť pátrať na Španiu Dolinu,Donovaly atď... na email, potešilo by ma to veľmi, ďakujem. Na facebooku som tiež pod menom Jany Mydlo.
efreet
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13 Nov 2020, 22:26
Predkovia z oblasti: Bardejov, Špania Dolina, Donovaly, Levoča, Horovce, Tuchyňa

Ahojte, ďalší Mydlo sa hlási, tentokrát Bardejovská vetva :) Dedo sa narodil taktiež na Španej Doline, pra-dedo Leopold pochádzal z Donovalov (narodený 1886) a do Španej Doliny sa priženil. Pra-pra-dedo z Donovalov bol František Mydlo (narodený zrejme 1940). Pra-pra-pra-dedo bol tiež František ale o ňom nemám už žiadne info.

Ak ste niekoho z toho spoznali tak prosím napíšte, tiež by som sa rád dozvedel o vzdialenej rodine :)
Napísať odpoveď