Pôvod priezviska Vinči

Hladanie priezviska
Jokerroader
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Okt 2016, 12:09
Predkovia z oblasti: Ďurický , Vinci , Nitra , Nitriansky

Hľadám pôvod priezviska Vinči , moje priezvisko je Ďurický a po otcovej strane moja babka má rod Vinciová ,dal by sa nejak nájsť pôvod tohto mena? Nejaké tipy ako zistiť predkov? Čo som hľadal na netr takmer všetko je pôvod z talianska
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Pôvod priezviska sa jednoznačne asi určiť nedá pokiaľ predkovia neboli šľachtici a ich priezvisko je odvodené od lokality, ktorú vlastnili. O priezviskách sa napísalo na fóre toho dosť, pohľadajte si a prečítajte články.
Následne ak robíte rodokmeň alebo rodový vývod- je tu na fóre aj v článkoch tiež dosť materiálu na študovanie.
Takže osobne by som najprv pátral po predkoch babky (ak ste tak ešte neurobili) a potom sa zamyslel nad otázkou predkov v Taliansku ak by ma rodostrom tam doviedol.
Keď budete mať konkrétne otázky na napr. preklady, alebo kde hľadať radi Vám zodpovieme na Vaše otázky. Otázku, ktorú ste tu položili Vám nezodpovie asi nikto, môžeme tu špekulovať nad pôvodom priezviska ale nič viac.
:D takže zatiaľ príjemné čítanie a pátranie po rodinných zväzkoch a vítam vás na fóre.
;)
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Zbeznym prezretim oindexovanych zaznamov slovenskych matrik pokrstenych pouzitim viacerych tvarov priezviska sa da konstatovat, ze ich na SK bolo viac ako dost. Je len otazne, aky tvar ma priezvisko teraz a aky sa pouzival v minulosti. Ale, ako uz bolo naznacene Andrejom, to sa dozviete jedine genealogickym vyskumom.
Napísať odpoveď