pôvod priezviska Praznes

Hladanie priezviska
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

dobry den v rodnom liste mojej prababky som nasla mena jej rodičov. žili v ohradzanoch a pra pra babka ma priezvisko Praznes. vedeli by ste mi povedať kde by som mala o tomto mene najsť viac?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

V rodnom liste, alebo v matrike pokrstenych? Ak v matrike, dajte link, lebo sa mi zda, ze to nebolo spravne precitane.
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

tu je ofoteny rodny list. Exituju online matriky?
Naposledy upravil/-a MiroslavaBartko v 07 Jan 2017, 21:08, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
vo Vašom prípade je matrika online:
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
Julianna je vo farskej matrike zapísaná ako dcéra Jozefa Olejáša a Márie Priznerovej, rímskokatolíkov, roľníkov. Julianna sa však podľa tejto matriky narodila už skôr, t. j. 13. decembra 1900. Podľa matriky v čase narodenia dieťaťa bývala v obci Víťazovce, avšak otec mal byť z obce „Chožow“ a matka z obce „Jaroslav“. S ich lokalizáciou Vám momentálne neviem pomôcť.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Od r. 1886 do 1890 sa obyvatelia z Poľska sťahovali do okolia Humenného a konkrétne aj do obce Víťazovce /13 km od Humenného/. Odkupovali tu časti pozemkov a časť lesov a usadili sa tu natrvalo. Prichádzali z vojvodstva Jaroslav, Przemysl, Stanislewov a i.
a tu by malo byť aj ich druhé dieťa:
https://familysearch.org/search/record/ ... 3ASlovakia
Sobáš skúste pohľadať v matrike, je však možné, že do Víťazoviec prišli už ako manželia. Ale najskôr hľadajte, až potom pripúšťajte túto možnosť.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Patrik ma predbehol. Ale doplnim skladacku - v r. 1898 sa im narodil syn Ladislav: https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cc=1554443
Tam je uvedene, ze matka pochadza z Halice (Galicia). Sobasnu matriku Ohradzian som presiel, tam sobas tychto dvoch nie je.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

„Chožow“ z predchádzajúceho príspevku je teda Chorzów a „Jaroslav“ je Jaroslaw. Obe sa nachádzajú na území Podkarpatského vojvodstva.
Zbežne som to pozrel a matriky z Chorzówa sú online z r. 1785 - 1862. Matriky z mesta Jaroslaw sú online od roku 1760 do r. 1905. Sú prístupné cez stránku Archívu v Przemyśli: http://www.skany.przemysl.ap.gov.pl/search.php
S pozdravom
Patrik Zakarovský
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

Jeeej. To ste strašne zlatí... ďakujem za odpovede. Dúfam že z toho vyjdem...
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

Existuje nejaký manuálnymi sa vyznať vo Family search? No neviem nájsť nič :roll: skúšala som hľadať matriky z obce Bukovce okres Stropkov, aj ten poľsky link som prešla nenašla som nič z chožowa ani z Jaroslavu iba mapy :(
Napísať odpoveď