pôvod priezviska Praznes

Hladanie priezviska
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

tak toto je úplne úžasne... patrí Vám môj obdiv a uznanie za to, že sa v tom takto vyznáte...neuveriteľné :) ďakujem Vám krásne za odkazy a za Váš čas, ktorý ste mi venovali :)
MiroslavaBartko
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 06 Jan 2017, 21:56
Predkovia z oblasti: Bartko

hľadala som v poľskej kronike Mariu, ktora bola matkou julianny olejašovej, v rodnom liste julianny stálo, že maria mala v čase jej narodenia 33 rokov. julia sa narodila 1900, teda maria sa musela narodit 1867. vidim spravne, poznamku ilegitimi thori? a nesedi mi to priesvisko...nevyzera to ako Praznerova...alebo sa mohla stat chyba pri zapise jej povodneho mena na slovensku? Maria je 31. v poradi
Prílohy
56_2041_0_0_13_0015.jpg
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

To meno by aj mohlo /aj nemuselo/ byť, ale správne prečítanie mena prenechám skúsenejším. Podľa mňa však táto Mária zomrela - viď zápis pod menom: II/I 1868, asi treba hľadať ďalej. Nemusela sa narodiť presne v roku 1867 /to, že pri narodení dcéry v roku 1900 mala uvedený vek 33 rokov, nemusí byť presný/. Myslím, že by bolo dobré hľadať v širších mantineloch.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
ako Vám bolo poradené už vyššie, Mária sa nemusela narodiť presne v roku 1867. Vek sa v matrikách uvádzal len približne, a tak je možné, že v skutočnosti mohla byť Mária Priznerová pokojne o päť rokov mladšia, či staršia. Táto, Vami uvedená Mária, zomrela 11.1.1868. Pochádzala z nemanželského zväzku Parascievy Milíkovej, dcéry Mikuláša a Anny Milíkových.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď