Hladám príbuzných rod Szabo

Hladanie priezviska
JulianA
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Jan 2017, 19:31
Predkovia z oblasti: Benca Szabo Vranov nad Topľou

Ahojte môj otec je Štefan Szabo. Hľadám svojich príbuzných lebo otca ani nikoho z jeho rodiny som nikdy nevidela o otcovi viem len meno. mam mať nejakých nevlastných súrodencov a rada by som sa z nimi ale aj s mojím otcom zoznámila. Vopred ďakujem za akékoľvek informácie.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Dobrý deň,
neuvádzate bližšie informácie, a tak je pátranie po Vašom príbuznom trošku komplikovanejšie. Máte k dispozícii svoj rodný list? Tam by malo byť uvedené, kde ste sa narodili a tiež by tam malo byť uvedené meno Vášho otca, jeho dátum narodenia, miesto narodenia a miesto bydliska. Keď budete mať tieto údaje, môžete požiadať obecný úrad v obci, v ktorej mal Váš otec trvalý pobyt o pomoc pri skontaktovaní sa s príbuzným. Z vlastnej skúsenosti viem, že v takýchto prípadoch zvyknú byť úradníci mimoriadne zhovievaví.
Pokiaľ budete mať akýkoľvek problém pri bádaní, neváhajte nám napísať. Rovnako sa neváhajte pochváliť úspešným pátraním ;)
Želám Vám veľa šťastia pri bádaní.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď