Carolina Sutta

Hladanie priezviska
mkey
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 12 Nov 2017, 19:04
Predkovia z oblasti: Nitra

Dobrý den ,


omlouvám se za další dotaz ale nikdo jiný mi neporadí.V genealogii se vyskytla tato žena Carolina Sutta jako matka mého pradědi.V české zápisu je uvedena jako Salasyová ale datace a místo narození sedí.Zajímá mě jaký je význam jména a zda někdo na tento rod nenarazil moc by mě to zajímalo děkuji jste skvělý ;)
dokládám dokument zároven moc prosím zda by mi pomohl někdo s překladem

1.jpg
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

mkey napísal: 08 Dec 2017, 00:04... omlouvám se za další dotaz ale nikdo jiný mi neporadí ...
Nemáte sa za čo ospravedlňovať. Toto fórum je pre užívateľov a nielen ich. Je založené na vzájomnej pomoci medzi kolegami. :)
mkey napísal: 08 Dec 2017, 00:04... dokládám dokument zároven moc prosím zda by mi pomohl někdo s překlem ...
Písaný text je krasopisný, voľný preklad prvej poznámky: V prípade núdze pokrstené pôrodnou babicou Kristínou Zuberovou.
V poznámkach na konci zápisu je uvedené: Slávnosť doplnil miestny farár.
Rozumejte tomu tak, že kňaz pred Slávnosťou krstu posväcuje vodu, čo babice nemohli. Toto dieťa bolo s najväčšou pravdepodobnosťou dodatočne pokrstené v kostole.

P.S.: odporúčam Vám, nabudúce priložte link na danú matriku, lebo nerada reagujem na výrezy. V niektorých prípadoch je to zradné ako mačka vo vreci. ;)
fefefe
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:58
Predkovia z oblasti: Kubaš,Peldik z Brezy, Greňo z Lomnej, Páterek z Beňadova, Kobida z Bobotu, Závodský z Motešíc, Fodora, Šiarik z Hradišťa, Korencsik z Topoľčian,

Zdravím
priezvisko Sutty, Sutti, Suti, Suthy a aj Lavor, Lavyor sa vyskytuje na Orave v obci Lomná, ktorá patrí pod rim. kat.farské matriky Krušetnica.
Je to vlastne napísané aj vo Vami priloženom odkaze.
mkey
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 12 Nov 2017, 19:04
Predkovia z oblasti: Nitra

Dobrý večer ,


posílám odkaz na originální záznam
https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:KH4L-V6Y


jinak děkuji všem za :) ;) reakce
Napísať odpoveď