Jedna manzelka - styri rozne priezviska?

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Dobry den, zase tu mam jeden problem, tentokrat sa tyka mojho predka Jozefa Novotneho, nar. predpokladam v r. 1800 v Dubnici. Pracoval ako drevorubac v roznych sklarskych hutach na Hornej Nitre. V roku 1834 sa ozenil s istou Susannou, mal s nou minimalne 9 deti. Akurat nerozumiem, preco je jej priezvisko zapisane v tolkych roznych tvaroch: Hostak, Marcziska – Martisska – Maresis - Martisek, Antoska a Boniska. Samozrejme, prehladala som v kazdej obci kde zili umrtne aj sobasne matriky, ci sa nejedna o druhu, 3., 4. manzelku, ale nic som nenasla. Zda sa, ze je to ta ista osoba, a neviem dohladat ani jej narodenie, ani umrtie. Vsetko je to zhrnute v prilozenom pdf dokumente, a za kazdu pomoc alebo pripomienku budem velmi vdacna. Dakujem, Martina
Prílohy
Josephus Novotni a jeho deti.pdf
(1.45 MiB) 266 stiahnutí
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Dobrý deň

ja som mal tiež podobné prípady. 3 až 4 rôzne priezviská matky. Uzavrel som to tak, že išlo o viac sobášov, ale tiež som všetky nenašiel. Pri krste sa uvádzalo rodné priezvisko matky, ale v tých mojich prípadoch to nebolo na 100% tak
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Nemohla byt Zuzana vdova?
A pri jednom dietati by farar zapisal jej rodne priezvisko a pri dalsom priezvisko z prveho sobasa?
Napísať odpoveď