Lisková, 1895, narodenie trojčiat zo zaujímavými menami :)

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
Vysky77
Člen
Člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15 Feb 2018, 19:57
Predkovia z oblasti: Rod Vyskoč-Lisková, Ružomberok, Ľubietová, Smolník Zachar-Bešeňová, Turík, Lúčky
Bydlisko: Šaľa

Dobrý večer želám,

tak toto je neskutočné, trojčatá s takýmito nádhernými mena - traja králi z Liptova :) Gašpar, Melicher, Baltazár.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Martin V.
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Prelistoval som pár strán z tej matriky a sú tam samé zaujímavé mená. Z takými sa pri bádaní vôbec nestretávam.
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

Hm, to mate pravdu, ani ja nie. A otcovia su sami Jano, Ondro, Jozo, matky Marie… Tak toto asi bude jasny pripad ked mena detom prideloval osvieteny pan farar… :-)
Vysky77
Člen
Člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15 Feb 2018, 19:57
Predkovia z oblasti: Rod Vyskoč-Lisková, Ružomberok, Ľubietová, Smolník Zachar-Bešeňová, Turík, Lúčky
Bydlisko: Šaľa

Rhostacny napísal: 31 Jan 2020, 07:50 Prelistoval som pár strán z tej matriky a sú tam samé zaujímavé mená. Z takými sa pri bádaní vôbec nestretávam.
Aké vás zaujali najviac?
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Vysky77 napísal: 31 Jan 2020, 21:13
Rhostacny napísal: 31 Jan 2020, 07:50 Prelistoval som pár strán z tej matriky a sú tam samé zaujímavé mená. Z takými sa pri bádaní vôbec nestretávam.
Aké vás zaujali najviac?
Tak su tam same perly, ale najviac ma zaujali mena Vincentia, Seraphina, Anselmus, Inocentius, Florentia, Justinus, Perpetua, Feliciana, Anselmus, Prudentia.....asi by som mohol vypisat vsetky :)
Rhostacny
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 14 Jún 2019, 20:54
Predkovia z oblasti: Horná Ves, Radobica, Veľké Pole, Bystričany, Nitrianske Sučany, Veľké Uherce, Partizánske, Veľké Hoste, Dubodiel, Ostratice, Veľká Hradná, Bošianska Neporadza, Šarovce, Jablunkov na Morave
Bydlisko: Bratislava

Vysky77 napísal: 11 Jan 2020, 19:20 Dobrý večer želám,

tak toto je neskutočné, trojčatá s takýmito nádhernými mena - traja králi z Liptova :) Gašpar, Melicher, Baltazár.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Martin V.
Vasmu predkovi v tej dedine dali ake meno?
Vysky77
Člen
Člen
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 15 Feb 2018, 19:57
Predkovia z oblasti: Rod Vyskoč-Lisková, Ružomberok, Ľubietová, Smolník Zachar-Bešeňová, Turík, Lúčky
Bydlisko: Šaľa

Rhostacny napísal: 01 Feb 2020, 07:48
Vysky77 napísal: 11 Jan 2020, 19:20 Dobrý večer želám,

tak toto je neskutočné, trojčatá s takýmito nádhernými mena - traja králi z Liptova :) Gašpar, Melicher, Baltazár.

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443

Martin V.
Vasmu predkovi v tej dedine dali ake meno?
Môjmu predkovi dali meno Casimirus - Kazimír. :)
Napísať odpoveď