Urodzení krstní rodičia pre neurodzené dieťa

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
jane17
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28 Okt 2012, 23:01

Ako sa dá vysvetliť jav, že urodzený pán Josephus Ghyczy de Assa at Ablántz Kurt bol krstným otcom môjmu neurodzenému predkovi Emericovi Hanzlíčkovi? Zistila som že mal majetky v dedine Assakurt. Teda nie v Sobotišti, kde sa narodil Emericus. Má na to niekto nejaké vysvetlenie? ďakujem.

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... :428063750
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Neviem, co sa deje, nejde mi familysearch. Vo vseobecnosti nie je na tom nic vynimocne. Obvykle sa s tym stretavam v pripade, ze dotycni u urodzeneho pana pracovali, alebo mali s rodinou velmi dobry vztah (bohata gazdovska rodina). Zvlastne je na tom to, ze dotycny pochadzal z Novych Sadov (hoci ta ista zupa, ale dost daleko). Je mozne, ze bol rodinne spriazneny (povedzme cez manzelku) s domacim panstvom.
Mojmír
Veterán
Veterán
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 22 Okt 2012, 12:27

Vzdialenosť medzi Novými Sadmi a Sobotišťom je 89km, museli mať veľmi dobrý dôvod cestovať.
Povedal by som že manželka Estera Peťko nata Baroš asi pochádzala zo Sobotišťa alebo okolia.
Pozrite matriku narodených alebo sobášov.
bihi75
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29 Jan 2013, 13:53
Bydlisko: Martin

No, napriklad aj moja prastara mama, ktora sa narodila v Stiav.Baniach, mala krstnych rodicov grofku Agatu Ghyci a jej muza Dyoniza Mednyanskeho. Ale bolo to preto, lebo mama mojej prastarej mamy bola grofke Agate v mladosti vychovavatelkou.
Napísať odpoveď