Vydanie matr. dokladu

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
danny322
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 20:30

Dobrý deň,
v piatok som napísal na matriku do Zázrivej, ohľadne žiadosti o vydanie rodého listu pradedu (*1910) asobášneho listu praprastarých rodičov (s.1907). :)
Rok 1907 se bude odovzdávať do archívu, preto si žiadam o ten sobášny list a rodný potrebujem na Katastrálny úrad.
Veľmi ma prekvapilo, ako slovenské matriky zdvihli ceny hore (o 100%)
už sa za jeden doklad neplatí 1,50Eur, ale 5Eur.... (čiže za dva doklady 10Euro).

Priznám sa, že doklady si aj tak objednám, lebo 10Eur nie je žiadna katastrofa, tak ma to prekvapilo (minulý rok som platil 1,50E. za jeden sobášny list v Brezovici n/T)
S pozdravom, Daniel Dutka
(predkov mám z okresov: Žilina, Dolný Kubín, Ružomberok, Sabinov)
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Za doklad z matriky (sobášny list, rodný list, úmrtný list) som v tomto roku platil vždy 5 eur za kus. Neviem, ako to bolo minulý rok a predtým.

Za výpis z archívu (z jednotlivých kníh) obvykle platím 1,50 eur.

K tej matrike, asi to viete, ale odporúčam si vyžiadať aj kompletný výpis všetkých zapísaných údajov, nie len samotný rodný/sobášny/úmrtný list, keďže dnešná podoba tohto dokladu je iná ako v tom čase a nie všetko sa dnes do týchto dokladov zapisuje, čo v čase ich vydania. Napr. dnes vám tam nezapíšu povolanie, aj keď kedysi písané bolo.
Buď vám to urobia zadarmo zvlášť na papier alebo budú žiadať ďalších 5 eur za tento výpis (stretol som sa s oboma prípadmi).
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4963
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

danny322 napísal:Dobrý deň,
v piatok som napísal na matriku do Zázrivej, ohľadne žiadosti o vydanie rodého listu pradedu (*1910) asobášneho listu praprastarých rodičov (s.1907). :)
Rok 1907 se bude odovzdávať do archívu, preto si žiadam o ten sobášny list a rodný potrebujem na Katastrálny úrad.
Veľmi ma prekvapilo, ako slovenské matriky zdvihli ceny hore (o 100%)
už sa za jeden doklad neplatí 1,50Eur, ale 5Eur.... (čiže za dva doklady 10Euro).

Priznám sa, že doklady si aj tak objednám, lebo 10Eur nie je žiadna katastrofa, tak ma to prekvapilo (minulý rok som platil 1,50E. za jeden sobášny list v Brezovici n/T)
Viete, keby ste citali clanky na geni.sk, alebo aj ine vlakna v tomto fore, nepisali by ste to sem ako zaujimavost:
http://www.geni.sk/kde-hladat-slovenske-matriky/ - 5. odstavec, vydane vo februari 2013
viewtopic.php?f=9&t=5687&p=7155&hilit=poplatok#p7155
viewtopic.php?f=9&t=5627&p=6735&hilit=poplatok#p6735
viewtopic.php?f=9&t=5616&p=6666&hilit=poplatok#p6666
viewtopic.php?f=31&t=5197&p=5838&hilit=poplatok#p5838
danny322
Člen
Člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 02 Júl 2013, 20:30

ďakujem :)

Slovenské zákony sa jednoducho menia rýchlo :D
S pozdravom, Daniel Dutka
(predkov mám z okresov: Žilina, Dolný Kubín, Ružomberok, Sabinov)
Napísať odpoveď