Príbuzní na fóre

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
tgregor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 06 Nov 2012, 12:20
Predkovia z oblasti: Malé Hoste (Manina, Božik), Zlatníky (Dúcky, Niko, Majtán, Sedlák, Mlynek), Veľké Hoste (Miksa, Hagara, Zajac), Miezgovce (Hagara), Tr. Stankovce (Mlynek), Nová a Stará Lehota (Gregor, Michalka)
Kontaktovať používateľa:

Nikdy som ani nedúfal, že by som na tomto fóre mohol nájsť nejakého svojho príbuzného. Ale stal sa zázrak :shock: Ja a vladino8 máme spoločných predkov. Je to síce vzdialené príbuzenstvo, v 5. a 6. generácii, ale človeka to poteší :)
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

:o :D super...
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Raz tu uzivatel lik0 riesil Bucany (viewtopic.php?f=22&t=5684&start=10) a zistil som, ze sa nam tiez stretaju rodokmene. Sice tak nepriamo (vo forme rodicia-krstni rodicia), takze spolocny predok tam nie je.
Sisua
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 18 Okt 2013, 00:50
Predkovia z oblasti: Kat. farnosti: Lakšárska Nová Ves, Borský Mikuláš, Koválov, Hor. Trhovište, Hor. Otrokovce, Hlohovec, Pastuchov, Leopoldov, Drahovce, Lukáčovce, Drietoma, Trenčín, Veľ. Chlievany, Šišov, Brezová p. Bradlom, Oponice; ~Třebíč, ~Uh. Hradiště...

My so Zuzkou.hl sme si tiež našli spoločného v 9. generácii (nar. 1711). Odvčera sa nám črtá už aj druhé pokrvné príbuzenstvo. V tej dotyčnej dedine mám ja osobne vyše 20 rodov, takže to vidím tak, že budeme niekoľkonásobní príbuzní. Celkom zábavné ale bude, keď zistíme, že v jednej vetve mi bude ona vzdialená teta a v inej vetve jej budem vzdialený ujo :D
Onko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20 Feb 2013, 00:25

wera napísal::o :D super...
Vyzerá to tak, že asi tiež ja a wera sme rodina :) Brat môjho prapradeda Andrej Samák (1843-?) zo Zlatoviec si v roku 1861 zobral za manželku Annu Tehlár (1840-?) zo Zamaroviec, dcéru Michala Tehlár (1801-1854) a Evy Ondrejička (1806-1860).

Toto je Tvoja práca: http://www.rodokmen.com/index.php?inclu ... &id=506511 ?
Používateľov profilový obrázok
wera
Veterán
Veterán
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 23:31

:o ano :D ano
Anna Tehlar je moja o 4 generacie starsia 4xprasesternica... :shock:

jej otec Michal Tehlar je moj 4xprastryko... :?

svet je maly (Slovensko zvlast)...
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

wera napísal:Anna Tehlar je moja o 4 generacie starsia 4xprasesternica... :shock:

jej otec Michal Tehlar je moj 4xprastryko... :?
Uz to tu vyzera ako avatar pani Weri - pomotane a poprepletane rozteky :D
Napísať odpoveď