Dvaja prapradedkovia zapísaní na jednej strane

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
vojar
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 08:11
Predkovia z oblasti: Vojár, Kysuce

Chcel by som sa podeliť so zaujímavosťou, ktorú som našiel pri hľadaní mojich predkov:

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,130602002

Jozef Badura (záznam číslo 38) a Jozef Vojár (záznam číslo 39) sú obaja moji praprastarí rodičia (rovnaký dátum narodenia, rovnaký dátum krstu a rovnaké krstné mená). Dcéra Jozefa Baduru si vzala syna Jozefa Vojára.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Niečo podobné mám v rodostrome aj ja. V sobášnej matrike farnosti Bojnice sú pod sebou zapísané sobáše dvoch párov, ktorých deti sa neskôr zosobášili a to sú, resp. boli moji starí rodičia ;)
janas
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 21 Aug 2013, 15:17
Predkovia z oblasti: Púchov, Belá, Lysica, Valaská Dubová, Veľké Rovné, Dlhé Pole, Zákopčie, Podvysoká, Morávka, Veľké Karlovice, Dolné Držkovce, Nové Zámky

Ja mám tiež niečo podobné:
prvá žena môjho prapra.. Václava zomrela ako 34r, z čoho mi vyplynul rok narodenia 1749. Václav zomrel ako 80r, podľa čoho sa mal narodiť v 1743. V uvedených rokoch som nikoho z nich nenašla, potom som ich náhodou oboch objavila zapísaných pod sebou, narodených v ten istý deň v tej istej obci v roku 1753. Hlavne, že som ich našla. Pre mňa by bolo celkom zaujímavé vedieť, či to vôbec vedeli, že sa narodili v rovnaký deň, keďže pri jej úmrtí zahlásil úplne od veci rok.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

No a sranda pokracuje, ked zistite, ze sa Vam jednotlive vetvy zacali medzi sebou sobasit a nevedeli o tom, ze su pribuzni. Zaujimavosti v matrikach je nespocetne. A o tom to vyhladavanie je.
Onko
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20 Feb 2013, 00:25

AndyT napísal:No a sranda pokracuje, ked zistite, ze sa Vam jednotlive vetvy zacali medzi sebou sobasit a nevedeli o tom, ze su pribuzni. Zaujimavosti v matrikach je nespocetne. A o tom to vyhladavanie je.
Poznám, môj pradedko a prababka sú bratranec a sesternica z druhého kolena. Tým mi vlastne uľahčili prácu, mám v strome o vetvu menej :-D
michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

ja mám inú zaujímavosť, skôr z opačnej strany - tam, kdeby človek spoločných predkov predpokladal. Moji svokrovci mali rovnaké priezviská, a ich rodičia dokonca domy vedľa seba. No, do 5tej generácie som tam nenašiel spoločného predka (potom sa už nedalo pokračovať)
Napísať odpoveď