Matka neznama

Karla
Skúsený autor
Skúsený autor
Dátum registrácie: 22 Feb 2015, 18:17
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Matka neznama

Príspevok od užívateľa Karla » 13 Apr 2016, 13:07

Dnes som natrafila na zapis, v ktorom sa spomina, ze matka je neznama a dceru vychovaval zrejme otec - stary mladenec. Urcite by za tym bol zaujimavy pribeh. :)
prtscr.jpg

Karla
Skúsený autor
Skúsený autor
Predkovia z oblasti: Necpaly, Partizánska Ľupča, ČR obl. Jindřichuv Hradec, Telč

Re: Matka neznama

Príspevok od užívateľa Karla » 11 Jún 2016, 21:48

Nedavno som objavila podobny pripad. Zrejme sa uz nikto nedozvie, ci dany pan bol otcom dietata, alebo sa len z nejakeho dovodu toho opusteneho dietata ujal.

Natrafil este niekto na podobne zaznamy?
Prílohy
prtscr.jpg

Užívateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Rod Zakarovský a Koscik z Ruských Pekľan a Ličartoviec, Leľo z Havranca a Trenčanský z Nitrianskej Stredy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patricius95 » 11 Jún 2016, 22:19

Dobrý deň,
v prvom zázname, ktorý uvádzate sa ako matka spomína "neznáma stará žena". V tom druhom je doslovne uvedené: "Matre peregrina oculta curam prolis maternam A[dmodo] R[everendo] Paulo Cancrini Kubinensi V[erbi] D[ei] M[inister] gerente". To znamená, že matka zanechala dieťa pre neschopnosť sa o to dieťatko postarať a následne ho vysokodôstojný pán Pavol Cancrini, kubínsky kazateľ sloha Božieho (evanjelický kňaz) ku krstu priniesol. Tu by ma zaujímalo, či ide o krst z katolíckej alebo evanjelickej matriky. Nechce sa mi totiž veriť, že by kňaz doniesol dieťa na krst do katolíckeho kostola, a potom vychoval u seba.
S pozdravom
Patrik Zakarovský

Karla
Skúsený autor
Skúsený autor

Príspevok od užívateľa Karla » 11 Jún 2016, 22:26

Islo o evanjelicku matriku z Nemeckej Lupce.

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný