Kočiš na cisárskom dvore

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Ahojte,

V našej rodine sa rozpráva alebo teda moja stará mama tvrdí, že jej starý alebo prastarý otec bol kočišom na cisárskom dvore vo Viedni keď žila Alžbeta teda Sissi. Doma máme aj odliatok znaku Rakúsko-Uhorskej Monarchie. Tak sa chcem spýtať či mi neviete poradiť či existujú na nete nejaké stránky kde by som našla viac informácií o týchto ,,zamestnancoch".

ďakujem
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Dobrý večer,
ak predok starej mamy pochádza zo Slovenska, skúsil by som najprv vypátrať údaje o ňom v dostupných matrikách. Pri záznamoch od polovice 19. storočia sú už uvádzané povolania, či už pri krstoch, svadbách alebo aj úmrtiach. Tam by som skúsil niekde overiť, či sa spomína, že bol kočiš.
Neviem, či niekde v rakúskych archívoch sú evidované aj takéto údaje, teoreticky niekde hej, ale myslím, že v nejakých verejne online dostupných skôr nebudú ako budú.
Napísať odpoveď