dvojčatá Adam a Adam

Zaujímavosti, na ktoré ste natrafili počas pátrania v matrikách.
peter51
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02 Mar 2015, 08:00
Predkovia z oblasti: Zeliger,Zechmeister,Lagin,Uhorsko,Slovensko

https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
v matrike narodených Devínska Nová Ves (Bratislava) som našiel 06.02.1747 záznam o narodení dvojčat krstených ako Adam a Adam.
Je to možné ? Predpokladám, že ide o omyl farára, aj keď ťažko vysvetliteľný a pri nasledovnom zápise nespozorovateľný.
plp
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Vzhľadom k tomu, že boli ten istý deň zapísaní aj v úmrtnej matrike, tak asi nepôjde o omyl, a asi sa použila istá symbolika Adama ako prvého človeka atd...
Predpokladám, že obaja sa narodili buď mŕtvi, alebo bolo pri pôrode jasné, že neprežijú - napadá ma nejaká vývojová chyba, možno až smerom siamské dvojčatá, fantázii sa medze nekladú.

Laco
Naposledy upravil/-a laco v 30 Jan 2018, 12:38, upravené celkom 1 krát.
peter51
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02 Mar 2015, 08:00
Predkovia z oblasti: Zeliger,Zechmeister,Lagin,Uhorsko,Slovensko

asi máte pravdu, nenapadlo ma pozrieť úmrtnú matriku. Narazil som na to náhodou, nie sú predmetom môjho výskumu, len mi to pripadalo raritné .
Zdravím
plp
jakub_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 03 Mar 2020, 23:15
Predkovia z oblasti: Německá Ľupča, Kráľovská Ľubeľa, Zemianska Ľubeľa, Lipové (Zsemlékes)

Možná nejde o symboliku prvotního člověka, ale zkrátka, že se to tak u narozených bez šance na přežití někdy dělalo.

V Čechách jsem takto viděl trojčata - 3 Marie.
Napísať odpoveď