Hungaricana - katastrálna mapa Maďarska a jej písomný operát

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
nordo
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:27

Dobrý deň, neviem, či to tu už niekto nepridal. Na maďarskej stránke Arcanum na tomto odkaze

https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadva ... DBlMWNoIn0

si nájdete župu a obec v Maďarsku, z ktorej pochádzali Vaši predkovia. Okrem informácií o obci, ako úradný názov, do akého okresu patrila a podobne, tu nájdete aj zoznam domov s menami hláv rodín. Ide o podobný materiál, ktorý sa nachádza v archíve Geodetického a kartografického ústavu, akurát tu sa týka Maďarska, teda ide o druhú polovicu 19. storočia (1867/69). Je to vylepšené aj o možnosť kliknutia na číslo domu, ktoré Vás automaticky presmeruje na portál Hungaricana na katastrálnu mapu Maďarska a ukáže Vám presne dom, v ktorom bývali Vaši predkovia. Táto funkcia však nefunguje pri každej obci.
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

ahoj Ja som to skusal a nenasiel som obec Stefultov - Banska Štiavnica
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

jojo napísal: 21 Jan 2019, 13:59 ahoj Ja som to skusal a nenasiel som obec Stefultov - Banska Štiavnica
Ani ste nemohli. Citujem z kolegovho prispevku vyssie: "....si nájdete župu a obec v Maďarsku, z ktorej pochádzali..."
Používateľov profilový obrázok
jojo
Člen
Člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 13 Máj 2013, 09:17
Predkovia z oblasti: Osvald - Kunešov(Kremnica), Padúch - Štefultov(Banská Štiavnica), Polák - Ružomberok,Trstenský-Trstená-

dakujem za upozornenie, toto som veru prehliadol, ze iba v Madarsku :D
Napísať odpoveď