Kto ma ake matriky k dispozicii?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
TiLK
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 29 Apr 2018, 21:09
Predkovia z oblasti: Slovinky, Hrišovce

Hľadám záznamy o predkoch z obce Slovinky (Vyšné a Nižné) cca do roku 1880 a predtým z obce Hrišovce, akokoľvek staré sa nájdu. Má niekto k dispozícii scany matrík, prípadne akékoľvek iné materiály? Vďaka!
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Zdravím Vás všetkých,

zvažoval som, či založiť nové vlákno, ale nakoniec píšem sem. Na stretnutí sme hovorili o dostupnosti matrík. Viem, že sú ľudia, ktorí majú nasnímané matriky, ktoré nemajú nasnímané mormóni - napríklad druhopisy, ak sa nezachovali originály (ja mám tak napr. matriky zomrelých farnosti Dubodiel z r. 1876-1895), alebo matriky z rokov 1895-1906 (uhorský typ). Zvláštnu kategóriu tvoria ľudia, ktorí matriky prepisujú. Ak nemajú problém podeliť sa so svojimi výstupmi, tiež to privítam.
V tomto smere by som bol rád, keby sa ozval ten kolega, ktorý na poslednom stretnutí hovoril o skupine prepisujúcich ľudí. Chcel by ho kontaktovať jeden človek zo stretnutia (nie kvôli dátam, ale systému).
reny1
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30 Apr 2018, 22:08
Predkovia z oblasti: dolnozemskí Slováci, Gemer - Novohrad - Dolná Zem

dobrý deň
posielam kontakt na pána, ktorý indexuje matriky : dakoda zavinac dakoda.sk
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

reny1 napísal: 18 Máj 2018, 19:55 dobrý deň
posielam kontakt na pána, ktorý indexuje matriky : dakoda zavinac dakoda.sk
Velka vdaka! On bol aj na stretnuti?
reny1
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30 Apr 2018, 22:08
Predkovia z oblasti: dolnozemskí Slováci, Gemer - Novohrad - Dolná Zem

Áno bol, rozprával sa tam aj s pánom ktorý robí podobný index za Ivanku? - neviem to určite, máte pána na fotke, sedel takmer oproti p. Babiráta. So mnou sa medzitým skontaktoval pán Miklovič mailom, škoda, že nemal čas na stretnutie, ale ako píše, snáď sa to podarí v budúcnosti.
reny1
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30 Apr 2018, 22:08
Predkovia z oblasti: dolnozemskí Slováci, Gemer - Novohrad - Dolná Zem

ešte upresním, pán bol mojím "hosťom", ja som registrovaná a mala som troch ďalších "hostí" prihlásených na túto akciu ( a musím povedať, že stretnutie bolo nad očakávanie veľmi príjemné a naozaj veľmi zaujímavé) Moja skupina - všetci indexujeme matriky a robíme s matrikami veľa rokov. Sme amatéri samozrejme. Pán, ktorý bol s nami, vytvoril za týmto účelom program, v ktorom pracujeme (veľká vďaka za to). Tak len toľko na objasnenie kto sme.
Čo sa týka nášho bádania, pracujeme zväčša s maďarskými matrikami, lebo naši predkovia išli začiatkom 18.storočia zúrodňovať "maďarskú" pôdu zdevastovanú po tureckej invázii, a zúrodňovali ju tam 200 rokov. A dnes sme našťastie zas na Slovensku, lebo sa prarodičia po vzniku Maďarska rozhodli vrátiť na rodnú hruď. Pokiaľ sa týka našej skupiny amatérskych genealógov - hľadáme odkiaľ zo Slovenska pochádzajú naši predkovia a musíme sa prehrýzť matrikami maďarskými od roku 1900 do rokov 1700 - 1750 cca. Ak sa v 18 storočí dostaneme v bádaní už na Slovensko = v slovenských matrikách väčšinou ide o matriky Gemera, Novohradu, (Poltár, Lučenec,Hradište, Uhorské, ... Ozdní, ...ale aj Očová, Rozložná, Šivetice, ... je toho veľmi veľa) Máme to veľmi pestré a zaujímavé :D
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Super! Velka vdaka!
Používateľov profilový obrázok
pposch
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05 Mar 2018, 09:23
Predkovia z oblasti: vsetko zo Svateho Jura a v radiuse 15km
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať používateľa:

Dakujem za kontakt na toho pana. Ja tiez indexujem matriky, zatial sam a nestihol som sa viac na tu temu porozpravat.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

Má niekto k dipozícii nedostupné filmy matriky Čimhová (RK), Orava? Konkrétne film 1978909.

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Dobrý deň,

prosím vás, máte niekto nasnímanú RK sobášnu matriku - Farský úrad Ilava? Jedná sa mi o "Manželstvá 1861 - 1903", číslo nedostupného filmu je 198 11 55. Viem konkrétny dátum sobáša z roku 1894.

Vopred srdečne ďakujem!
Napísať odpoveď