Kto ma ake matriky k dispozicii?

reny1
Dátum registrácie: 30 Apr 2018, 22:08
Predkovia z oblasti: dolnozemskí Slováci, Gemer - Novohrad - Dolná Zem

Re: Kto ma ake matriky k dispozicii?

Príspevok od užívateľa reny1 » 10 Jan 2019, 12:21

dlhšiu dobu som tu nebola, môj záujem o matriky sa týka farností o ktorých sa tu takmer nepíše. Ale možno niekoho zaujme, že s tímom viacerých ľudí indexujeme matriky z oblasti tzv. "Dolnej zeme". Momentálne je ukončené indexovanie evanjelických matrík obce Tótkomloš, (od r.1746-1947) , ak máte záujem, nájdete zverejnený celý projekt aj informácie o ňom na tejto stránke: www.komlos-rodokmene.eu V súčasnosti ešte prebieha párovanie už indexovaných údajov (ale toto párovanie pravdepodobne nebude zverejnené na internete), a súčasne sa pripravuje publikácia k celému projektu, kde budú publikované získané bohaté skúsenosti a informácie. Súčasne sa začali indexovať evanjelické matriky obce Bánhedeš. Z matrík, ktoré máme k dispozícii v skenoch by mohli niekoho zaujímať matriky Nadlaku (dnes Rumunsko). ........ Pokiaľ sa týka matrík, ktoré nie sú zverejnené na Familysearch (dlhšie som nesledovala, ktoré sú najnovšie zverejnené) - niektoré z nich máme - ale len na mikrofilmoch - čo je pravdepodobne pre mnohých nepoužiteľné. Ale ak by bol záujem - dám sem zoznam mikrofilmov (nie je ich veľa - ale sú tam len evanjelické matriky - je tam určite Horná Mičíná - ktorá svojho času zverejnená nebola, a dva mikrofilmy sú grécko-katolíckych matrík - medzi nimi Kány, ktoré osídľovali obyvatelia Helcmanoviec, ak si dobre pamätám).

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní