Kto ma ake matriky k dispozicii?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
reny1
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 30 Apr 2018, 22:08
Predkovia z oblasti: dolnozemskí Slováci, Gemer - Novohrad - Dolná Zem

dlhšiu dobu som tu nebola, môj záujem o matriky sa týka farností o ktorých sa tu takmer nepíše. Ale možno niekoho zaujme, že s tímom viacerých ľudí indexujeme matriky z oblasti tzv. "Dolnej zeme". Momentálne je ukončené indexovanie evanjelických matrík obce Tótkomloš, (od r.1746-1947) , ak máte záujem, nájdete zverejnený celý projekt aj informácie o ňom na tejto stránke: www.komlos-rodokmene.eu V súčasnosti ešte prebieha párovanie už indexovaných údajov (ale toto párovanie pravdepodobne nebude zverejnené na internete), a súčasne sa pripravuje publikácia k celému projektu, kde budú publikované získané bohaté skúsenosti a informácie. Súčasne sa začali indexovať evanjelické matriky obce Bánhedeš. Z matrík, ktoré máme k dispozícii v skenoch by mohli niekoho zaujímať matriky Nadlaku (dnes Rumunsko). ........ Pokiaľ sa týka matrík, ktoré nie sú zverejnené na Familysearch (dlhšie som nesledovala, ktoré sú najnovšie zverejnené) - niektoré z nich máme - ale len na mikrofilmoch - čo je pravdepodobne pre mnohých nepoužiteľné. Ale ak by bol záujem - dám sem zoznam mikrofilmov (nie je ich veľa - ale sú tam len evanjelické matriky - je tam určite Horná Mičíná - ktorá svojho času zverejnená nebola, a dva mikrofilmy sú grécko-katolíckych matrík - medzi nimi Kány, ktoré osídľovali obyvatelia Helcmanoviec, ak si dobre pamätám).
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Dobry den,
nie je to sice matrika, no nahodou nema niekto k dispozicii urbar z roku 1767 pre Malacky? Ci mi ostava jedina moznost, ist do archivu.

Vdaka
MartinaS
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 21 Jún 2019, 12:24
Predkovia z oblasti: Pezinok, Raca, Oslany, Vylok

V statnom archive v Modre maju na DVD prefotene nemecke evanjelicke matriky Pezinku a Grinavy z rokov 1783-do cca 1937 (sobasne zaznamy a konfirmanti su az do roku 1944), a ktore nie su na FS. Je to kopia matrik, ktore sa nachadzaju v bavorskom statnom archive v Norimbergu, su to matriky ktore si nemci zobrali so sebou pri odsune v roku 1945. Na tom istom filme je aj cast nemeckych ev. matrik zo Svateho Jura - umrtia 1883-1945 a Spisske Podhradie krsty a sobase 1783-1887. Mam doma kopiu k dispozicii, inak vam ju ochotne urobia v archive v Modre.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

herbert24 napísal: 08 Feb 2018, 17:50 Po 2 letech jsem zkusil, zda-li je něco nového v mých hledaných matrikách a bohužel nic. Stále hledám, jestli někdo nemá k dispozici tuto matriku

na Family search je protected
film number 2058220

Item 9: Cirkevná matrika, 1766-1949
Author: Rímsko-katolícka cirkev. Farský úrad Súľov-Hradná(Veľká Bytča)

díky

edit: vyreseno, vsem dekuji za ochotu.
Zdravím Vás, kolegovia. Tiež by som potreboval túto matriku, pomohol by niekto prosím?
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Používateľov profilový obrázok
obi
Veterán
Veterán
Príspevky: 610
Dátum registrácie: 17 Feb 2017, 18:58
Predkovia z oblasti: Obenau,Stouy,Rakúsko,Maďarsko,Slovensko

Dobrý deň,

Poprosil by som vás, ak má niekto k dispozícii tieto matriky:
Bratislava, Vajnory DGS 4948726, 4948703, 4948704

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Na FS nie sú matriky krstov RK farnosti Krušetnice z r. 1844-1873. Bol som nafotiť druhopisy v Spišskej kapitule. Na priloženom linku si ich môžete stiahnuť - zostáva ešte 13 stiahnutí a bude to tam do 20.3.2020:
http://www.uschovna.cz/sk/zasilka/VVJD2PL29HINEN2H-A7S
kostej
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 10:58
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko

Neví někdo, zda se dochovaly matriky oddaných římsko-katolické farnosti Šaca (u Košic) z let 1851-1869? Mormoni uvádějí "Manželstvá 1831-1890" ale v matrikách je téměř 20 let díra...? https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
zdenula223
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Mar 2021, 00:38
Predkovia z oblasti: Skalité, Čierne, Svrčinovec, Trstená

Dobrý deň, prosím má niekto k dispozícii matriky z obce Čierne?
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Ďakujem
Adrian Jarosz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14 Aug 2020, 22:24
Predkovia z oblasti: Lipnica Mala (Vysna), Lipnica Wielka (Dolna), Zubrica Dolna, Zubrica Gorna, Jablonka, Hladovka, Bobrov

Hľadám túto nedostupnú knihu z Hladovky
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Dakujem,
Adrian
zdenula223
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Mar 2021, 00:38
Predkovia z oblasti: Skalité, Čierne, Svrčinovec, Trstená

Zdravím, skúsim ešte takto ;) nemá náhodou niekto matriku z Čimhovej ktorá je na mikrofilme č. 2086053, sú na ňom aj matriky z obce Čierne, ktoré by mi veľmi pomohli v mojom pátraní :) ďakujem

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Napísať odpoveď