FS - podari sa zmenit sposob spristupnenia matrik?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

AndyT napísal:
duros napísal: Mimochodom, zajtra sa chystam na jednu genealogicku konferenciu do Uherskeho Hradista, kde maju byt aj zastupcovia FS. Chcem s nimi osobne pohovorit na tuto temu. O vysledku budem informovat vo vseobecnosti.
Dobre ich tam nakopnite, nech "poindexuju" cele Slovensko. Aj ked dopredu je jasne, co Vam na to odpovedia. Urcite to iste, co mne pisali prednedavnom.
Hm, ja osobne sa obavam, aby to po oindexovani nedopadlo ako s niektorymi inymi krajinami - po zindexovani zostali snimky nepristupne, resp. nedalo sa v nich listovat. Preto ja prilis indexaciu nemusim. Mimochodom - pokusne som sa zapojil do programu indexovania, reku skusim indexovat farnost, ktoru najlepsie poznam a ktora indexovana nie je. Heh, nepustilo ma to ziaden vyber. Proste mi to ponuklo nieco zo slovenskych matrik, kdesi na vychode (bez pytania) a indexuj. No na to sa ja mozem vykaslat, ked nepoznam miestne priezviska, nazvy lokalit, atd. A tym moja praca indexera skoncila :-)
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Keď sa už bavíme o indexovaní, pomáhal som s indexáciou matriky gr. kat. farnosti Borov. Zarazil (a stále ma zaráža) fakt, že som indexoval tak rodné, ako aj sobášne a úmrtné matriky, tie sobášne a úmrtné sa však na net nedostali. Vie mi to niekto vysvetliť?
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
zuzana.hl
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 30 Jún 2013, 15:29
Predkovia z oblasti: Lakšárska Nová Ves, Lozorno, Zákopčie, Kolačno, Veľké Uherce
Bydlisko: Partizánske

Pán Duros, ešte by ste ich mohli potýriť, aby zverejnili vo všeobecnosti viacej rokov, aspoň po 1910 :D , keď už nie po 1913 :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Hlasim sa odtial aj s Marekom :-) Je tu jedna pani z FS, ktora hovori cesky, tak snad nebude problem :-) Po skonceni Vam dam vediet.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Takze nakratko (wi-fi je slaba): mame prislub od vysokopostavenej osoby, ze tento problem sa da riesit a dohodli sme sa na dalsich krokoch. Vyzera to optimisticky.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

duros napísal:Takze nakratko (wi-fi je slaba): mame prislub od vysokopostavenej osoby, ze tento problem sa da riesit a dohodli sme sa na dalsich krokoch. Vyzera to optimisticky.
Sláva DUROS-ovi a MREK-ovi, páni ak sa to podarí máte u mňa basu pív :twisted: HURA,HURA,HURA
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Este nekric hop, kym nam nepreskoci :-)
Toto vlakno budem musiet rozdelit, uz sme totalne mimo OT...
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

duros napísal:Este nekric hop, kym nam nepreskoci :-)
No, k tomu "hop" pridam informaciu z FS, posielanu prednedavnom, ked som sa opatovne pytal na termin digitalizacie filmu:

Regarding your follow-up email about film number 2236116: we are unable to tell you when this film will be digitized. The schedule for roll-out of digitized films is not made available for publication.

Potom nasledovali nejake ospravedlnenia a blaboly o tom, ze si ho mozem objednat do najblizsej centraly FS.
Tak dufam, ze sa Vam podari vybavit nieco lepsie.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

A jednotlive policka z toho filmu sa zobrazia, ak najdete oindexovany zaznam? V tom pripade je predsa film digitalizovany, len nezverejneny kvoli znamemu obmedzeniu.

Predbezny vysledok je nasledovny:
Hovorili sme s p. Innou A. Konusin: http://www.geneakonf.cz/recnici.html , ktora ma na starosti zaznamy na FS o.i. z Ciech. Pani problem pochopila a povedala, ze by to nemal byt problem, aby sa spristupnili ostatne casti filmu (okrem tych, podliehajucich nasmu zakonu). Dohodli sme sa, ze jej to poslem emailom (ukazoval som jej to graficky znazornene) a ona to bude prerokovavat na vyssich miestach, ako je support (doslovna citacia jej slov). Slovenske zaznamy ma na starosti nejaky pan z Danska... :-)
K problematike indexacie, resp. otazke, ci aj potom zostanu snimky pristupne, nam bolo povedane, ze ano, ked klikneme na zaznam, budeme si moct zobrazit stranku. Povedal som, ze by sme boli radsej, keby zostala aj moznost ako dnes - listovania matrikami (indexacia sa robi vraj aj preto, aby sa nemuselo listovat matrikami). Tu zostala mierne zaskocena...
Mame na seba kontakt. Akykolvek posun vo veci Vam dam hned vediet.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

duros napísal:A jednotlive policka z toho filmu sa zobrazia, ak najdete oindexovany zaznam? V tom pripade je predsa film digitalizovany, len nezverejneny kvoli znamemu obmedzeniu.
Film nie je zdigitalizovany: https://familysearch.org/search/record/ ... %3A2236116. Nenaslo mi ziadne zaznamy z obdobia, ktore film obsahuje. Jednoduchsie ako objednavat si mikrofilm z FS je isd do Ivanky pri Nitre, kde su matriky z mikrofilmu ulozene.
Napísať odpoveď