Sčítání lidu 1869 Stropkov

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
kostej
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 10:58
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko

Nevíte prosím někdo, proč není na FS zveřejněné sčítání lidu z r. 1869 pro Stropkov? Jestli jsem dobře jejich systém pochopil, tak ho sice mají na mikrofilmu, ale na rozdíl od ostatních obcí v okolí Stropkov není online...
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Nevieme, bohuzial. Je viac takych miest, ktore su nafilmovane a nie su zverejnene. Ale v statnom archive je toto scitanie dostupne.
Kobielsky
Člen
Člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14 Feb 2013, 11:19
Predkovia z oblasti: Horný Zemplín, Vranov nad Topľou, Šariš, Poľsko
Bydlisko: Vranov nad Topľou, Bratislava

V štátnom archíve? Pokiaľ viem, tak súpis obyvateľstva z 1869 sa nachádza v centrálnom archíve v Budapešti, resp. väčšina súpisov je uložená v Sátraljaújhely, čo sa teda Stropkova týka. Ja som tiež pátral po tomto súpise pre mesto Vranov nad Topľou, ale bolo mi povedané, že tieto dokumenty sa na Slovensku nenachádzajú.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4958
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Kobielsky napísal:V štátnom archíve? Pokiaľ viem, tak súpis obyvateľstva z 1869 sa nachádza v centrálnom archíve v Budapešti, resp. väčšina súpisov je uložená v Sátraljaújhely, čo sa teda Stropkova týka. Ja som tiež pátral po tomto súpise pre mesto Vranov nad Topľou, ale bolo mi povedané, že tieto dokumenty sa na Slovensku nenachádzajú.
Ospravedlnujem sa. Neuvedomil som si, ze cast Zemplina je v Sátoraljaújhely: viewtopic.php?p=8113#p8113 a viewtopic.php?p=6578#p6578
kostej
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 10:58
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko

Díky za informace. Sátraljaújhely je ode mne cca 700 km daleko a maďarština je pro mne španělská vesnice, takže si zkusím objednat mikrofilm od Mormonů.
ejco
Veterán
Veterán
Príspevky: 329
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 08:23
Predkovia z oblasti: horná Nitra

Pokiaľ nenájdete svoju obec, ešte nezúfajte. Preklikajte si všetky zverejnené stolice. Napr. ja som obec Porubu, ležiacu v Nitrianskej stolici (bojnické panstvo) našiel v Zemplínskej stolici :D
candris
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 26 Apr 2013, 11:40

Ak máte záujem, sčítacie hárky 1869 z obce Stropkov mám prefotené...pošlite konkrétne čo hľadáte, pozriem sa na to
kostej
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 10:58
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko

candris napísal:Ak máte záujem, sčítacie hárky 1869 z obce Stropkov mám prefotené...pošlite konkrétne čo hľadáte, pozriem sa na to
Hura! Poslal jsem vam soukromou zpravu.
jane17
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28 Okt 2012, 23:01

Dobrý deň,

ak máte prefotené sčítacie hárky Stropkova, dovolila by som si Vás poprosiť, či by ste mi mohli zaslať/napísať info o dome č. 206 v Stropkove a ich obyvateľoch t.j. rodine Zamiška. Bola by som Vám veľmi vďačná. Za odpoveď vopred ďakujem.
jane17
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28 Okt 2012, 23:01

Dobrý deň,

ak máte prefotené sčítacie hárky Stropkova, dovolila by som si Vás poprosiť, či by ste mi mohli zaslať/napísať info o dome č. 206 v Stropkove a ich obyvateľoch t.j. rodine Zamiška. Bola by som Vám veľmi vďačná. Za odpoveď vopred ďakujem.
Napísať odpoveď