Čo je nové na FS?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Otázka je, ako táto zmena zapôsobí na FS Viewer? Asi nie moc dobre.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

jurajpolak napísal: 17 Nov 2017, 14:53 Otázka je, ako táto zmena zapôsobí na FS Viewer? Asi nie moc dobre.
Dobrá otázka!
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

duros napísal: 17 Nov 2017, 13:36 Nastava chvila, ktoru sme viac-menej ocakavali. Coskoro bude mozne na FS prezerat zaznamy len ak sa zaregistrujete. Co nie je extra problem, nic od od Vas nevyzaduju, ale otazka je, kam to pojde dalej. Vyberie sa FS tou istou cestou, ako ancestry.com, alebo myheritage.com?
Doplním: bezplatná registrácia bude od 13. 12. 2017, alebo prihlásenie sa do už existujúceho účtu. Ich cieľom je prispôsobiť sa pokračujúcemu rastu týchto a budúcich bezplatných služieb FS.
Odôvodňujú to zabezpečením všetkým svojim partnerom, aby jeho obsah bol bezpečný spolu s online prostredím.

Uvidíme, čo prinesie čas. :)
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ja si tiež myslím, že ono sa to časom "vyvrbí", ale nie som celkom presvedčená o tom, že to bude k našej spokojnosti. Ten dátum 13.12.2017 znamená, že momentálne nie je možné prihlásenie?
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

dangol napísal: 17 Nov 2017, 16:32 Ja si tiež myslím, že ono sa to časom "vyvrbí", ale nie som celkom presvedčená o tom, že to bude k našej spokojnosti. Ten dátum 13.12.2017 znamená, že momentálne nie je možné prihlásenie?
ak mate na mysli prihlasenie sa do uz existujuceho uctu, tak prihlasenie funguje aj teraz.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Myslela som registráciu /zle som sa vyjadrila/. Je mi to divné, prečo je registrácia podmienená dátumom.
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

dangol napísal: 17 Nov 2017, 17:04 Myslela som registráciu /zle som sa vyjadrila/. Je mi to divné, prečo je registrácia podmienená dátumom.
Ja to chapem tak, ze od 13.decembra sa bude neregistrovanym uzivatelom objavovat urgencia, aby sa clovek registroval resp. prihlasil do existujuceho uctu. Zrejme do tohto datumu sa vyzva na registraciu zobrazovat nebude.

Mozno sa tom len zle prelozil, preto davam odkaz.
Beginning December 13, 2017, patrons visiting FamilySearch.org will see a prompt to register for a free FamilySearch account or to sign in to their existing account to continue enjoying all the free expanded benefits FamilySearch has to offer.
https://www.familysearch.org/blog/en/fa ... -benefits/
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Určite ste to preložil dobre, aj milestone to tak isto uvádza. Vyskúšala som: upozorňuje už teraz, ale matriky sa dajú prezerať /samozrejme ako ktoré - ale to je o inom/.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Ano, po 13.7. bude prihlasenie povinne. Slubuju bezpecnost, lepsi obsah po prihlaseni, prisposobenie vyhladavania, spoluprace, lebo sa budeme vediet kontaktovat cez to atd., vsetko bude skvele. CEO tam velmi poeticky uviedol, ze bez prihlasovania sme ochudobneni, prirovnal to k tomu, ze prichadzame len na parkovisko, ale hlavna akcia sa kona vo vnutri.... V profile sa da vyplnit aj adresa, telefon, ale zatial to povinne nevyzera byt. Dokonca aj mailove notifikacie vyzeraju nastavitelne - jazyk aj obsah, takze by to nemusel byt zdroj obtazujucich mailov. A tiez to automaticky nemusi znamenat koniec FS viewera, niektore podobne sluzby nerozlisuju dosledne aplikaciu, ktora sa na nich pripaja, cize v idealnom pripade by mohlo zafungovat prihlasenie cez browser a spustit na tom istom PC aj FSV. ph
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Mám otázku, niekde som čítala, že keď už som prihlásená na "FamilySearch Family Tree", že už sa nemusím prihlasovať na "FamilySearch", ale stále mám žltý pruh na obrazovke s upozornením na prihlásenie sa, takže neviem ako ďalej, budem mať dve heslá ??? mám sa ešte raz prihlásiť len na "familysearch"???

iobagion
Napísať odpoveď