Čo je nové na FS?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Je to to isté. Podľa mňa by sa ten žltý pás mal zobrazovať len pri vyhľadávaní alebo prezeraní, keď nie je človek prihlásený. Po prihlásení by sa už nemal zobrazovať, lebo len zbytočne mýli, lebo vlastne informuje prihlásených ľudí o tom, že bez prihlásenia to nepôjde.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

V pravom hornom rohu obrazovky by ste po uspesnom prihlaseni mala na vsetkych familysearch strankach vidiet vase meno bez ohladu na to, ci pozerate Search, FamilyTree alebo ine. Po prihlaseni sa mne zlty pruh s oznamom nezobrazuje vobec. Do FamilyTree sa neviem dostat vobec, ak nie som prihlaseny.

Existuje aj konto LDS, urcene pre clenov alebo priatelov cirkvi, to som si zriadit neskusal, to je na pristup k ich cirkevnym materialom. Ak mate LDS konto, tak sa dostanete aj na familysearch stranky.

Nemyslim si, ze existuje nejake ine konto pre familysearch.org SearchRecords ako pre familysearch.org FamilyTree.

ph.
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

Ďakujem za rady, zmenila som postup, pri otvorení som najprv klikla na FamilyTree, prihlásila som sa a prešla som na vyhľadávanie a žltý pás tam už nie, v pravom rohu je moje meno a mimo iného aj možnosť odhlásiť sa z FS, je to tak ako na FamilyTree, tam sa už dávno nedá dostať bez prihlásenia.

iobagion
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Dobrý večer, išla som na FS a pýtalo to odo mňa prihlásenie. Doteraz som išla priamo k matrikám. Tak som sa chcela prihlásiť, ale vyhadzuje mi to, že užívateľské meno je nesprávne. Čo mám robiť? :o
Naposledy upravil/-a duros v 14 Dec 2017, 18:19, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: príspevok presunutý z témy FamilysearchViewer
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

masu napísal: 14 Dec 2017, 17:51 Dobrý večer, išla som na FS a pýtalo to odo mňa prihlásenie. Doteraz som išla priamo k matrikám. Tak som sa chcela prihlásiť, ale vyhadzuje mi to, že užívateľské meno je nesprávne. Čo mám robiť? :o
Ako bolo pisane vyssie, od 12.12.2017 je povinne prihlasenie sa pod uzivatelskym uctom, takze ak nie ste zaregistrovana, treba sa zaregistrovat.
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

P. Duros, ja sa snažím prihlásiť, ale ono ma to nechce. Stále mi píše, že meno je nesprávne. Ja som sa tam nikdy predtým neprihlasovala.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

masu napísal: 14 Dec 2017, 20:20 ...Ja som sa tam nikdy predtým neprihlasovala.
Ste tam zaregistrovana? Moja registracia spred rokov funguje.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

masu napísal: 14 Dec 2017, 20:20 P. Duros, ja sa snažím prihlásiť, ale ono ma to nechce. Stále mi píše, že meno je nesprávne. Ja som sa tam nikdy predtým neprihlasovala.
a zaregistrovali ste sa?
masu
Veterán
Veterán
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 31 Mar 2013, 16:25
Predkovia z oblasti: Jaslovský, Fridrich, Záhorie, Svätý Jur, Kaufmann, Payer, Šuša

Nie som zaregistrovaná. Vyhodí mi to len prihlásiť sa. Nikdy predtým som sa nemusela prihlasovať.
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

No tak teraz sa treba zaregistrovat. Je to novinka od 13.12. Potom budete mat meno a heslo a tymi sa budete prihlasovat. Po prihlaseni sa s tym celym robi tak ako doteraz.

Postup:
- www.familysearch.org
- Vpravo hore Free Acount
Potom uz je to po slovensky, vyplnite udaje a postupujete dalej podla pokynov
Napísať odpoveď