Čo je nové na FS?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

laco napísal: Možno AndyT myslel zmenu dizajnu pri vyhľadávaní v indexe, kde sa dá zo zobrazených výsledkov priamo kliknúť na obrázok matriky - ak je teda prístupná. Táto zmena mi je celkom sympatická.
No, to som myslel.
RoboS
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 14 Máj 2014, 14:56
Predkovia z oblasti: Sonnenschein- Mojmírovce, Selmeci - Mocenok, Zlaté Moravce, Schwarz - Mojmírovce, Šurany

Prave som zistil zaujimavu vec. Momentalne zijem v Rakusku, ked dam stranky FS na pocitaci v robote, tak mi ukazuje poslednu zmenu v zaznamoch zo Slovenska 24 Februar 2014 a ked idem na stranky zo svojho pocitaca (kupeny na Slovensku, so systemom v slovencine), tak mi ukazuje poslednu akualizaciu 24 Marec 2014.
Nevie nikto dovod preco je to tak?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

RoboS napísal:Prave som zistil zaujimavu vec. Momentalne zijem v Rakusku, ked dam stranky FS na pocitaci v robote, tak mi ukazuje poslednu zmenu v zaznamoch zo Slovenska 24 Februar 2014 a ked idem na stranky zo svojho pocitaca (kupeny na Slovensku, so systemom v slovencine), tak mi ukazuje poslednu akualizaciu 24 Marec 2014.
Nevie nikto dovod preco je to tak?
Ono to bolo v marci naozaj aktualizovane. Nemate nahodou v tom rakuskom nevycistenu cache prehliadaca?
RoboS
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 14 Máj 2014, 14:56
Predkovia z oblasti: Sonnenschein- Mojmírovce, Selmeci - Mocenok, Zlaté Moravce, Schwarz - Mojmírovce, Šurany

Tym to urcite nebude, to je novy pocitac mesiac stary.
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Všimla som si, že FS urobili zasa zmenu. Pri detailoch hľadanej osoby. Výzor stránky je iný.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Aktualizovane matriky (a zrejme aj indexy) slovenskych matrik. Na blogu este nie je nic o tom, ale co som si vsimol (nahodny vyber), boli urobene nejake upravy aj v snimkoch a ich ulozeniach.
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Ja som si všimla že zase zmenili stránku pri prezeraní matrík a neviem nájsť ikonku ktorou sa predtým dala aktuálna stránka uložiť ako jpg. :( Je to tam niekde skryté?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Darina napísal:Ja som si všimla že zase zmenili stránku pri prezeraní matrík a neviem nájsť ikonku ktorou sa predtým dala aktuálna stránka uložiť ako jpg. :( Je to tam niekde skryté?
Ale to je uz dost davno... vpravo hore "Download".
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Ďakujem. Dala som si trochu pauzu a nerada klikám na niečo čomu nerozumiem. Budem musieť viacej používať slovník.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Ak pojdete na FS, zistite, ze Slovensko ma "uz" 3 databazy. Vyhladavacie okno Vam ponuka vyhladanie zosnulych. Ked to zvolite, zistite, ze mormoni pridali databazy z Billiongraves indexu, co sa Slovenska len pramalo tyka. Je teda zrejme, ze pridanim tejto databazy pridali akoze databazy ku kazdej krajine :-)
V menu vpravo pribudol kurz rodinnej historie. Ma dokonca tri diely. Ide vsak o tak vseobecne dielko, ze sa neoplati minat na to data (kto nema neobmedzeny internet). Je to v podstate prezentacia vo flashi. Pod nou je dokonca uplny prepis - staci ked si to rozkliknete a zistite, ze o nic neprichadzate.
Napísať odpoveď