Čo je nové na FS?

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

K tomu "rozvaznemu" postupovaniu ako pisal duros:

1. pouzivajte nastroje na obmedzenie sirky pasma, cize rychlosti akou stahujete data z internetu. Samozrejme, ze to trocha predlzi cas stahovania, ale je rozumne udrziavat rychlost na hodnote porovnavanej s rucnym klikanim aby sa znizila sanca zablokovania. A ak stahujete veci, ktore oficialne dostupne nie su a ku ktorym ma pristup len zlomok ludi, tak je este viac dolezitejsie, aby to nebolo okate. Mozno to dokaze aj vas ruter, ktorym ste pripojeni do internetu, ale jednoduchsie je na to pouzit program priamo na vasom PC/notebuku. Bohuzial volne sireny program na obmedzenie rychlosti internetu uz neexistuje (okrem http://bandwidthcontroller.com/trafficShaperXp.html vhodneho pre WindowsXP a starsie, co uz asi nikto nema), ale celkom dobry vyzera byt https://www.netlimiter.com/products. Robi presne to co ma a nastavenie toho, co potrebujete je jednoduche. Pojde vam 30 dni zadarmo (skusobna verzia) alebo musite dat za plnu verziu ~30EUR (da sa platit aj paypalom co je rozumnejsie nez zadavat kartu na tu ich stranku).
Vyzera to nejako nasledovne, akurat namiesto MicrosoftEdge kliknete vas program na tahanie suborov (napr. familysearchviewer), zafajknete hodnotu obmedzenia DL limit (stahovanie), ktoru nastavite namiesto 250 na obrazku idealne na cislo 50-100kbps, ktore je dostatocne nizke, aby to niekomu vadilo. Tie procesy 2284 atd. neriesite, len ten prvy riadok s nazvom vasho stahovacieho programu.

Obrázok

Tym padom si obmedzite rychlost len pre konkretny program a ostatne veci pojdu z internetu plnou rychlostou.

Niektore nastoroje ako napriklad TeleportPro umoznuju nastavenie prestavky medzi tahaniami na niekolko sekund. To je tiez dobra technika, lebo samotny subor stiahnete rychlo, ale potom uplynie nejaky cas, pokial sa zacne tahat dalsi. TeleportPro je vsak vhodnejsi na stahovanie webstranok alebo ich casti (kde su data prepojene statickymi linkami), modernejsie dynamicke webstranky uz moc nezvlada.

2. ak mozete, tak striedajte pripojenia do internetu, z ktorych stahujete, cize napriklad nieco doma, nieco v praci, nieco z mobilneho internetu ak mate dostatocny limit atd.
3. rozdelujte si tahanie na niekolko mensich celkov.

PH.
iobagion
Veterán
Veterán
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 28 Apr 2013, 03:50

...čo sa týka sťahovania z FS súhlasím plne s "durasom", ak sa to bude preháňať tak nebudeme mať nič. Ja som pred týždňom "klasicky", keď som našla zoznam narodených osôb, stiahla 33 strán s menami troch rodín, ktoré sledujem. Robila som to veľmi pomaly s možnosťou, že ma "zastavia", ale prešlo mi to. Keď som však sťahovala pred 4 mesiacmi a ponáhľala som sa, došlo mi nasledovné upozornenie
"Bandwidth Limit Exceeded
It appears that you may have data needs that exceed the general use license and purpose for this web application. Please contact recordrequests@familysearch.org for information on proper access of FamilySearch data. If you believe that you have been improperly blocked, please send an explanation of your needs to searchfeedback@ldschurch.org.
Data Accessible through the FamilySearch APIs is protected by copyright. Any programatic access, reformatting, or rerouting of this data without permission is prohibited. FamilySearch considers such unauthorized use a violation of its reproduction, derivation and distribution rights.
Thank you for using FamilySearch.org"
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

iobagion napísal: 05 Feb 2018, 13:21 "Bandwidth Limit Exceeded
It appears that you may have data needs that exceed the general use license and purpose for this web application. Please contact recordrequests@familysearch.org for information on proper access of FamilySearch data. If you believe that you have been improperly blocked, please send an explanation of your needs to searchfeedback@ldschurch.org.
Data Accessible through the FamilySearch APIs is protected by copyright. Any programatic access, reformatting, or rerouting of this data without permission is prohibited. FamilySearch considers such unauthorized use a violation of its reproduction, derivation and distribution rights.
Thank you for using FamilySearch.org"
Takto Vas bloknu, pokial tahate matriky bez rozmyslania, stranu po strane a je jedno, ci to tahate cez nejaky autoklik alebo rucne. Samorejme, po nejakom case mozete tahat zase, ale s mierou, pretoze hlaska sa objavi znovu a zase ste dotahali. Ja sa tiez priklanam k Durosovi, tahajme s rozumom, lebo ich novy "preceda" to zablokuje a zostanu nam iba oci pre plac.
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Moj predchadzajuci prispevok sa tykal matrik, ktore sa Vam zobrazia po prihlaseni a stahovali by ste ich obrazok po obrazku.
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Neverím vlastným očiam :shock:
Sukov (okres Medzilaborce), gréckokatolíci - voľne dostupné krsty, manželstvá aj úmrtia do r.1943 !!!
https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1554443
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

ano aj matriky Zvolenske som videla cez tento vikend rok 1945 myslim, ze umrtia to boli :?
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Tak nám to začali vylepšovať. Je pekné, že na úvodnej stránke Slovenska po novom ponúkajú ix ďalších zdrojov (viaceré skôr nedostupné, alebo zbytočné), no na druhej strane začínajú odmazávať informácie o neprístupných filmoch. Zatiaľ to nie je pri všetkých farnostiach, ale teraz som potreboval pozrieť znovu Dechtice, aké má číslo nedostupný film a ono - niet ho!!! Pritom v záhlaví je jasne napísané, že je to na 2 mikrofilmových kotúčoch. V zozname je len jeden!
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Všimol som si, že je tam aj sčítanie pre Zemplinsku župu z r. 1869, kde je viac dedín než je na povodnej Census stranke. Vidím tam Sninu a Nechvalovu Polianku, aj Belú nad Cirochou, po ktorých sa pátralo v iných témach.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Imrich napísal: 07 Mar 2018, 10:05 Všimol som si, že je tam aj sčítanie pre Zemplinsku župu z r. 1869, kde je viac dedín než je na povodnej Census stranke. Vidím tam Sninu a Nechvalovu Polianku, aj Belú nad Cirochou, po ktorých sa pátralo v iných témach.
Mas pravdu. Len je maly rozdiel - ak ides klikanim z linku scitania 1869 pre Slovensko, dostanes sa k tomuto, kde Snina nie je: https://www.familysearch.org/search/sea ... %3D1986782
Ked kliknes na scitanie zaradene pod Madarskom, tam uz Snina je. Asi to bude tym, ze je to ulozene v Satoraljaujhely: https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

duros napísal: 06 Mar 2018, 22:57 Tak nám to začali vylepšovať. Je pekné, že na úvodnej stránke Slovenska po novom ponúkajú ix ďalších zdrojov (viaceré skôr nedostupné, alebo zbytočné), no na druhej strane začínajú odmazávať informácie o neprístupných filmoch. Zatiaľ to nie je pri všetkých farnostiach, ale teraz som potreboval pozrieť znovu Dechtice, aké má číslo nedostupný film a ono - niet ho!!! Pritom v záhlaví je jasne napísané, že je to na 2 mikrofilmových kotúčoch. V zozname je len jeden!
https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
Pozrel som sa na tie Dechtice. Ked otvorite odkaz, ktory ste uviedli, cez prehliadac Chrome, kliknite pravou mysou a zvolte "view page source", alebo stlacte kombinaciu klaves Ctrl+U. Objavi sa zdrojovy kod stranky, dajte cez Ctrl+F vyhladat "digital_film_no" a takto uvidite obe DSG cisla (konkretne 4528934 a 4528935).

Nie je to idealne, ale aspon sa k tomu da stale dostat.
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Napísať odpoveď