Family Search - problem

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

Nemusí to byť problém 3 ročného routra aj keď sa to vylúčiť nedá. Na Vašom mieste by som skúsil dostať sa na stránku ktorá Vás zaujíma:
1. iné PC, iný provider, iný prehliadač (napr. z PC známeho/kamaráta/príbuzného z práce/domu/internetovej kaviarne/ a pod.
2. ak ani po úplnej zmene vstupných parametrov (PC; provider; prehliadač) stránka nepôjde pravdepodobne je chyba u FS
3. ak po zmene vstupných parametrov stránka ide skúsiť rovnaký prehliadač/provider/PC
4. ak stránka ide u iného providera/lokácii na rovnakom PC a prehliadači kontrolovať nastavenie siete resp. skúsiť vymeniť/požičať si iný router.
5. ak stránka ide v inom prehliadači kontrolovať nastavenie prehliadača
Jednoducho, zámenou vstupných parametrov (vašich štandardných) vyšpecifikovať problém a ten potom riešiť.
Momentálne ma napadá, že problém môže byť ešte vo firewall-e príp. v antivíre (čomu veľmi neverím) alebo nastavení prehliadača.
Pre zjednodušenie práce od kroku 2 meňte pri skúšaní vždy iba jeden parameter aby ste sa nezamotali v tom čo ste už skúšali a čo ešte nie.
Držím palce.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

to staso: Vďaka niečo podobné som už skúšal aj keď nie všetko.
pre ostatných, ktorým to nefunguje
zaujmavé je že keď som získal link z prehľadávača od iného užívateľa, ktorému to funguje (vďaka duros) dá sa mi vyhľadávať!!! ovšem iba v tom linku, vyhľadáva indexy aj pri zmene priezviska. Keď však skúsim navoliť na iný štát tak to už nefunguje
tu je link: https://familysearch.org/search/collect ... id=1554443
skúste to aj niekto iný či Vám to funguje.A napíšte to tu prosím. Link je pre Slovensko
Sú veci medzi nebou a zemou :oops:
RoboS
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 14 Máj 2014, 14:56
Predkovia z oblasti: Sonnenschein- Mojmírovce, Selmeci - Mocenok, Zlaté Moravce, Schwarz - Mojmírovce, Šurany

Neviem presne ako vyhľadávate cez indexy, ale predpokladám, že si vyberiete v Records krajinu a potom hneď zadáte meno, resp. údaje, ktoré hľadáte. Avšak je potrebné kliknúť na konkrétnu sadu záznamov (collection). Neviem prečo, ale ak vyberiete v Records len Slovensko a vyhľadávate krížom cez všetky zložky (Collection), čo sú na FS pre daný štát tak vyhodí, že žiaden záznam neexistuje. Stačí kliknúť na konkrétnu collection, v ktorej chcete vyhľadávať a tam už to funguje bez problémov.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

RoboS napísal:Neviem presne ako vyhľadávate cez indexy, ....................v Records len Slovensko a vyhľadávate krížom cez všetky zložky (Collection), čo sú na FS pre daný štát tak vyhodí, že žiaden záznam neexistuje. Stačí kliknúť na konkrétnu collection, v ktorej chcete vyhľadávať a tam už to funguje bez problémov.
takto som to robil ale ako som písal vypisuje No records found for Name:....., Country:Slovensko
pred zhruba 3 mesiacmi som s tým problém nemal
RoboS
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 14 Máj 2014, 14:56
Predkovia z oblasti: Sonnenschein- Mojmírovce, Selmeci - Mocenok, Zlaté Moravce, Schwarz - Mojmírovce, Šurany

Prekliknite na stránke, kde mate Country:Slovakia ešte na: Slovakia, Church and Synagogue Books, 1592-1910 (výber z Title) a až potom skúste vyhľadávať. Myslím, že pri poslednej aktualizácii záznamov niečo spravili a už to nefunguje ako predtým.
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

RoboS napísal:Prekliknite na stránke, kde mate Country:Slovakia ešte na: Slovakia, Church and Synagogue Books, 1592-1910 (výber z Title) a až potom skúste vyhľadávať. Myslím, že pri poslednej aktualizácii záznamov niečo spravili a už to nefunguje ako predtým.
to RoboS prisámb..u pane ste frajer, skladám klobúk z hlavy takto to FUNGUJE! :o Máš u mňa pivo + panáka ak sa niekedy stretneme. Vďaka
vladkosararebeka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 11:40
Predkovia z oblasti: Slovensko, Maďarsko, Viedeň

Dobrý deň


Ja sa chcem registrovať na Family Search, ale skrz telefónne číslo mi to nejde. Oznamuje mi, že tel. číslo nie je podporované. V akom tvare to mám uviesť? Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4961
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

vladkosararebeka napísal: 14 Apr 2023, 10:36 Dobrý deň


Ja sa chcem registrovať na Family Search, ale skrz telefónne číslo mi to nejde. Oznamuje mi, že tel. číslo nie je podporované. V akom tvare to mám uviesť? Ďakujem.
Samozrejme, že nie je, pretože nie je tam uvedená predvoľba pre Slovensko. Preto použite na obnovenie nie text (pri ktorom sa zobrazuje kolonka pre zadanie telefónneho čísla), ale email - vtedy zmizne telefón.
vladkosararebeka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27 Mar 2023, 11:40
Predkovia z oblasti: Slovensko, Maďarsko, Viedeň

duros napísal: 14 Apr 2023, 17:48
vladkosararebeka napísal: 14 Apr 2023, 10:36 Dobrý deň


Ja sa chcem registrovať na Family Search, ale skrz telefónne číslo mi to nejde. Oznamuje mi, že tel. číslo nie je podporované. V akom tvare to mám uviesť? Ďakujem.
Samozrejme, že nie je, pretože nie je tam uvedená predvoľba pre Slovensko. Preto použite na obnovenie nie text (pri ktorom sa zobrazuje kolonka pre zadanie telefónneho čísla), ale email - vtedy zmizne telefón.
Veľká vďaka za pomoc, vyzerá to tak, že sa mi to už podarilo.
Napísať odpoveď