Find A Grave

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Túto stránku asi netreba veľmi predstavovať, každý, kto pátra po svojich predkoch a príbuzných ju veľmi dobre pozná. Mne pri hľadaní rodiny v USA veľmi pomohla, našiel som na nej veľa ľudí, po ktorých som pátral a vďaka obsiahlym nekrológom som mohol aj poriadne rozvetviť ich rodiny. Je úžasné, že sa našli ľudia, ktorí tam údaje z cintorínov (a nielen z nich) dali a tak som sa rozhodol aj ja prispieť a postupne tam nahadzujem údaje a fotografie z cintorínov v mojom okolí a možno tým aj ja niekomu pomôžem. Existujú síce aj slovenské stránky virtuálnych cintorínov, no počet obcí na nich je stále dosť nízky. Nechce sa ešte niekto pridať a podopĺňať na findagrave cintoríny, ktoré sa inde na nete nenachádzajú? ;-)
marek13164
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 13:53

Pokiaľ sa tam nahadzujú aj údaje z ČR, tak by som mohol zaindexovať cintorín v Písku (Juhočeský kraj).
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

ja som uz uploadol niekolko tisic zaznamov z Kosic
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Áno, Košice som si tam všimol. Ak sa na to niekto chce dať, nezľaknite sa, keď tam v zozname nenájdete mesto alebo obec, ktoré chcete spraviť. Pridávajú postupne do svojej databázy celý svet, takže tam ešte veľa miest chýba. No stačí napísať na geography@findagrave.com, že vám tam chýba taká obec, patriaca do takého kraja takého štátu a na druhý deň by tam už mala byť. Potom už len stačí vytvoriť cintorín pre túto obec a môžete nahadzovať ľudí, ich údaje a rodinné prepojenia, či fotky.
Už sa neviem dočkať, kedy príde jar, že vyrazím s foťákom po okolitých cintorínoch, aby som tam dostal všetky hroby. Hroby nie sú večné, takže ich treba zdokumentovať skôr, než sa nenávratne stratia. ;-)
AndyT
Veterán
Veterán
Príspevky: 490
Dátum registrácie: 16 Apr 2013, 13:51
Predkovia z oblasti: Okolie Trnavy - Bučany, Trakovice, Brestovany, Šúrovce, Pastuchov, Zavar. Trnka, Briedik, Silný, Bohunický.

Mat tak o 15 rokov menej....a denne o 15 hodin viacej casu...Len taky maly povzdych.
Napísať odpoveď