nemôžem nájsť dokument

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Dobrý deň, našla som jedného svojho príbuzného cez familysearch.org, keď som dala zobraziť dokument, bolo to tam ( Andreas Kravecz)... pekne rok 1813 , a obec bola Vyšné Repaše pri Levoči...tu je to: https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... cc=1554443 No keď som si ten istý dokument chcela nájsť priamo cez internetovú matriku s tým, žeby som mohla aj posuvat listy, nemohla som to nikde najst! https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... ,138639502 Už som to cele prešlan min. dva krát a nič, je tam dokonca rok 1813 krsty, ale ta strana cela vyzera inak.. stretli ste sa s tym? neviem si s tym rady ... Ďakujem za odpovede :)
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Ten prvý odkaz je na matriku, ktorá nie je dostupná cez priamo, ale len cez index, alebo cez program typu FamilySearchViewer (viewtopic.php?f=27&t=6890 ).

Ten druhý odkaz je na matriku filiálnej obce Pavľany. A evidentne tu majú bratia mormoni nejaký problém, lebo cez voľbu Levoča/Vyšné Repaše sa k tejto filiálnej matrike (item 4 na filme 1791924) nedostanem, len k pokračovaniu hlavnej matriky z predošlého filmu (Items 1-3 z filmu 1791924).

Je dobré si vždy pozrieť aj záznam o obci v katalógu https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library Môže to pomôcť povhopiť, prečo niečo je a niečo nie je prístupné.

Laco
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Dobry,dakujem za objasnenie..vidim ze ste v tom zbehly tak sa chcem este opytat..viac krat sa mi stalo na familysearch ze som sa nejak preklikala az k filmom ktore sa dali kupit za nejakych 8$? To su len tie filmy ktore su uploadnute na strankach alebo aj tie nezverejnene? A neviete v akej forme to pride? :D
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Sú to aj tie nezverejnené, pokiaľ sú nasnímané. Ale nemyslíte si, že Vám to pošlú domov. Filmy Vám pošlú do toho Familysearch centra, ktoré si vyberiete. Osobne máme skúsenosti s viedenským centrom.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Ale su tam vlastne iba filmy ktore su aj v nasich oblastnych archivoch nie?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3235
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Áno, Mormóni majú k dispozícii len tie slovenské matriky, ktoré sú prístupné aj v štátnych archívoch.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Napísať odpoveď