Family Search - doskenované matriky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Na prácu s týmto programom netreba vedieť nemecky. Na pozeranie záznamov stačí zadať číslo filmu a listujete si, akurát keď si chcete tie matriky uložiť, tak prídete do kontaktu s nejakými nemeckými slovíčkami, ale tu na fóre máte návod na prácu s týmto programom, takže ani to by nemal byť problém.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

Oukej...ďakujem. Už som to vydumal :) Spravým sa ale ešte raz sprostým. Na titulke sa píše že matrika narodených pokračuje až do roku 1937....potreboval by som záznamy z roku 1910....dá sa k ním ešte nejakým spôsobom dostať alebo už niesú vďaka tým autorským a súkromným právam naskenované?
andrej58
Veterán
Veterán
Príspevky: 477
Dátum registrácie: 02 Nov 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Orava,Marmárosziget

Pozrite si číslo filmu, na ktorom sa matriky nachádzajú. Ak sa Vám objaví číslo filmu alebo strana vo FSV tak sa bude dať prezrieť, ale ako sa Vám tam objaví nápis.... seite nicht verfugbar.... tak je tento film blokovaný a nebude sa dať prehliadať alebo stiahnuť.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

igrijan napísal:Oukej...ďakujem. Už som to vydumal :) Spravým sa ale ešte raz sprostým. Na titulke sa píše že matrika narodených pokračuje až do roku 1937....potreboval by som záznamy z roku 1910....dá sa k ním ešte nejakým spôsobom dostať alebo už niesú vďaka tým autorským a súkromným právam naskenované?
Ak myslíte matriky z obce, na ktorú ste dal odkaz, tak tam je uvedené, že narodenia sú do roku 1898, sobáše do 1905 a úmrtia do 1900. Ak myslíte inú obec, tak ako píše kolega vyššie, ak sa dá zobraziť prvá stránka toho filmu, tak sa dá pozrieť celý film, aj keby tam bol rok 1950.
Napísať odpoveď