Family Search - doskenované matriky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Neviem, či ste si všimli, ale v poslednej dobe pribudli naskenované matriky, ktoré ale nájdete buď klasicky cez vyhľadanie mena krsteného, kde už je možné kliknúť na foto príslušnej stránky alebo cez FamilySearchViewer. kde si môžete stiahnuť celú matriku. Ja som takto prišiel na dve, ktoré začiatkom roka neboli dostupné a už som sa kvôli nim chystal do archívu v Bytči. Takže treba len dúfať, že postupne budú naskakovať aj ďalšie. A zdá sa, že tu nie je prekážkou ani ten známy problém so živými matrikami, keďže som videl údaje aj z roku 1929 pomocou FSV. ;)
patriko
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 31 Okt 2012, 10:03
Predkovia z oblasti: Strečno a okolie ("amerikáni", rod. Oberta, rod. Beháň Sepeši a iné), rod. Mészáros z Horného Baru a Veľkej Lúče, Jurová (rod. Katona), Veľký Grob, Nová Bystrica/Vychylovka, Galanta/Javorinka
Bydlisko: Bratislava

Potesujuca informacia. Aka matrika bola takto aktualizovana? Krsty mestecka Varin 1686-1725 https://familysearch.org/films/lookup/p ... m/2062274/ tam neboli, stale su dostupne len cez index.
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Nezdá sa mi, že by pribudli nové matriky z Oravy a Liptova. Moje určite nie. A čo sa týka živých matrík, na FSViewer sú dostupné od začiatku. Napr. evanjelická Čáčov až do r. 1950.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Na tieto som prišiel, ktoré pribudli - Štrba ID 004946341 a Važec ID 004946477
Darina
Člen
Člen
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:56

Kde Ste našli Važec? Myslela som že bude po Liptovským Mikulášom, ale tam nie je. Ani pod Popradom.
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Ako som upozornil v prvom príspevku, tieto matriky sa nedajú nájsť v zozname matrík cez Slovensko, cirkev, okres a obec, ale sú dostupné iba pri indexoch pokrstených a cez FamilySearchViewer. Inak by bol Važec pod L. Mikulášom. A Važec je tak už dostupný komplet RK aj Ev., oba filmy. Akurát že ten jeden nie je ešte zindexovaný (do roku 1831), čo je zvláštna situácia, treba si narodených hľadať krvopotne v matrikách.
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

myslím že ani to čo ja hľadám nepribudlo...matrika Dolného Kamenca v súčasnosti v okrese Prievidza...videl som že je tam problém s tými 100 rokmi keďže matrika pokračuje dodnes..:P
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

nakoniec som si všimol že to tam pribudlo ale samozrejme aj tak nie priamo dostupné....nevie niekto či sa k tomu dá nejakým spôsobom dostať? potreboval by som hlavne svadby a úmrtia keďže narodenia sa dajú dohľadať aj cez indexy..konkrétne ide o toto : https://familysearch.org/search/catalog ... %20Library zaujíma ma hlavne druhá polovica 19. storočia alebo keby boli dostupné aspoň tie úmrtia 1864 - 92...ak by ktosi čosi tak budem vďačný...:)
dale92
Člen
Člen
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 00:42
Predkovia z oblasti: ev. Batizovce, Štrba, okolie Popradu, r.kat. L. Teplička

Uvedené matriky si môžete pozrieť a stiahnuť pomocou FamilySearchViewer, ID je 005223156 pre film 2269889 a ID 005223157 pre film 2269890. Pre zaujímavosť, tie spomenuté úmrtia začínajú od strany 605 ;-)
igrijan
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Dec 2013, 23:31
Predkovia z oblasti: Kamenec p. Vtáčnikom, Zemianske Kostoľany, Veľké Uherce, Horná Ves, Dolné Naštice, Vysočany, Valaská Dubová, Rybany, Nedašovce, Ostratice

to je síce fajn...lenže program, fórum aj všetko je nemecky a v tom jazyku viem ledva nadávať..:)
Napísať odpoveď