Teplička

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Ahojte, potrebovala by som poradit, lebo sa nevyznam na tejto stranke.. http://csaladfa.palmai.eu/felvidekiak/ , teda uz vyznam ale toto je osobite vie mi niekto povedat ze ak si tam zadate Teplička ( ta novoveska, cize kosicky kraj) , tak je tam pod markusovcami ze pod markusovce patrila len po roku 1852 ? a pred tym rokom patrila kde?
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

No ja som to pochopil tak, že práve do roku 1860 patrila pod Markušovce.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4957
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Znenie podla Sarmanyovej: "Farsky obvod: Markusovce a do r. 1870 Cepanovce (dnes sucasti obce Markusovce), Lieskovany, teplicka a od r. 1852 i Rudnany."
Uplne spodny riadok neprepisujem - je irelevantny.
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Takze ak to chapem spravne, tak ak jedna z mojich predkov ( predkýň :D ) sa narodila na Teplicke okolo roku 1830 tak by mala byt v markusovskej matrike???
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Ale to nesedi lebo na FS je matrika Markusoviec s filialkou Teplicka v rokoch 1883-1896
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Našiel som matriku, kde Teplička bola filiálkou Markušoviac v roku 1752 ak som to dobre prečítal, teda na nete je taká matrika.
Prílohy
mark 7 r. 1830.jpg
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

tu je druhá časť roka 1830
Prílohy
mark8 1830-2.jpg
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

Dakujem, ono konkretny rok by mal byt 1834 to som dala len rezervu ved viete ako to vtedy odhadovali :D volala sa maria Sestakova, chcem sa opytat... vie ma niekto zasvetit do tajov toho, ako do pekla prehladavate tie nezverejnene matriky???? :)
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

Aj takto sa dá:
https://das.familysearch.org/das/v2/dgs ... 0301/$dist
to je od roku 1833, len prepisujte číslo 301 na 302,303 atd. Tá matrika je od 001 do 1010, čiže má 1010 strán. To je dosť vysoké číslo, zatiaľ som sa stretol do cca 730 strán
Trenkie
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 02 Apr 2015, 09:42
Predkovia z oblasti: Markušovce, Sp.Štiavnik,Hôrka č.Ondrej, Vlková,Teplička,Vyšné Repaše, Novoveská Huta,Hnilčík,Hnilec
Bydlisko: Smižany
Kontaktovať používateľa:

dakujem pekne
Napísať odpoveď