Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Ano, pardon, tie moje pindy su o inej chybe: "Kvôli neočakávanej chybe sa nepodarilo načítať Presentation. Skúste sa sem, prosím, vrátiť neskôr." ph.
Kebb
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30 Jan 2018, 02:06
Predkovia z oblasti: Turzovka, Šoporňa, Ružomberok, Pružina

Dobrý den,

nevíte někdo, proč se nyní některé sčítací hárky tváří jako nedigitalizované, ačkoli s jistotou vím, že před pár měsíci ještě byly dohledatelné cenzurované "hárky" ?
Konkrétně sčítací hárky Šoporňa rok 1930. Mám je doma ofocené (poslané z archivu), na určitém čísle popisném žili mí příbuzní a je tam ještě jedna domácnost, která je však na těch ofocených kompletně zakrytá, chtěl jsem se ze zvědavosti podívat alespoň na jména, kdo s nimi žil pod jednou střechou a hle! Lístky se na portálu Slovakiana tváří jako nedigitalizované a je tam jakési hlasování...
mitoxy
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 04 Feb 2019, 14:02
Predkovia z oblasti: Malacky, Šenkvice, Vrtižer/Plevník/Predmier

Dobry den,
ked ste posoelali mailom ziadost, tak na aky mail?

slovakiana@nocka.sk alebo iny?

Vdaka za info
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

mitoxy napísal: 10 Jún 2019, 09:09 Dobry den,
ked ste posoelali mailom ziadost, tak na aky mail?

slovakiana@nocka.sk alebo iny?

Vdaka za info
Sčítacie hárky 1930 i 1940 sa nachádzajú v Slovenskom Národnom Archíve v Bratislave. Toť nedávno som žiadal o vystavenie kopii. Ak máte záujem, tak mi napíste správu, odporucim Vam pracovníka archívu resp. kontakt.

Samozrejme poskytuju fotokopie po predlozeni pribuznosti (prehlasenie) a zaplatení poplatku, ja som platil 1,75 EUR.
marek13164
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 13:53

Ahoj vospolok,
keď už teda po úmorných útrapách nájdem niečo čo potrebujem v sčítaní ľudu 1930 na Slovakiane, na aký mail mám napísať, aby mi dokument sprístupnili? Písal som na archiv.sna@minv.sk, a nejak ma zatiaľ ignorujú :D
Používateľov profilový obrázok
Obsivan
Člen
Člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 18 Máj 2013, 10:38
Predkovia z oblasti: Terchova, Teplička nad Váhom, Gbeľany, Bela, Mojš, Riečnica

Mne osobne odpovedajú pomerne promptne. Pokiaľ Vám do týždňa neodpovedia tak im skúste zavolať na telefonické číslo 02/67 29 82 51, možno Váš mail prehliadli.
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

marek13164 napísal: 04 Júl 2019, 16:58 Ahoj vospolok,
keď už teda po úmorných útrapách nájdem niečo čo potrebujem v sčítaní ľudu 1930 na Slovakiane, na aký mail mám napísať, aby mi dokument sprístupnili? Písal som na archiv.sna@minv.sk, a nejak ma zatiaľ ignorujú :D
Zdravím,
kedy ste tam písali? Štandardne má SNA 30 dní na prvú odpoveď.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
marek13164
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 13:53

Písal som tam před týždňom. Od tej doby som našiel ďalšie dva hárky, ktoré by som chcel vidieť. Mal by som napísať nový email o všetky tri hárky, aby to bolo jednou cestou?
vorky
Veterán
Veterán
Príspevky: 511
Dátum registrácie: 30 Jan 2016, 15:49
Predkovia z oblasti: Vorcak, Orava

marek13164 napísal: 04 Júl 2019, 17:52 Písal som tam před týždňom. Od tej doby som našiel ďalšie dva hárky, ktoré by som chcel vidieť. Mal by som napísať nový email o všetky tri hárky, aby to bolo jednou cestou?
Ako uz bolo povedane, najrychlejsi je telefonat.

Tak ci tak im budete musiet poslat cestne prehlasenie o tom, ze ste v rodinnom vztahu k osoban v scitacom harku. Tak, aby ste usetrili cas, tak Vam odporucam nasledujuci postup. Poslat im novy email s doplnenim predchadzajucej ziadosti o nove harky. Napisat prehlasenie o pribuznosti, uviest datum poslania emailu/emailov. A osobne by som aj poslal dane emaily postou spolu s cestnym prehlasenim, aby to mali vsetko pokope. Potom Vam pride email s vyzvou na uhradenie spravneho poplatku, ten posielaju po doruceni cestneho prehlasenia. A az potom Vam poslu kopie harkov. Mne osobne prisli az po nejakych 2-3 tyzdnoch.

Takze, ak chcete urychlit dany proces, tak im poslite to prehlasenie. Totiz, ako uz bolo povedane, oni maju 30 dni na prvy kontakt, tj. vyzvanie na zaslanie cestneho prehlasenia. A dalsie dni na vyzvanie k uhrade spravneho poplatku ...
marek13164
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 13:53

Ďakujem Vám za všetky rady.
Napísať odpoveď