Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Ja už som sa zmieril s tým, že počkám do 2020 a potom je nutné pritlačiť, aby boli hárky podľa archívneho zákona voľne prístupné, možno sa potom zmení aj to vyhľadávanie.
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

To s rokom 2020 znie rozumne, ale nie som si istý, či zmenia vyhľadávanie, ak na nich nebude vyvinutý relevantný tlak.

Tento oznam z ich stránky je celkom vtipný:
"Vďaka ich digitalizácii máte teraz on-line prístup k základnému okruhu informácií, ako sú okres, mesto, ulica, číslo domu, rok a taktiež číslo sčítacieho hárka, podľa ktorého Vám dnes už vedia v SNA sprístupniť zdigitalizovanú podobu originálu..."

Ale ako sa efektívne dopracujem k tomu konkrétnemu hárku, aby som SNA dal jeho číslo? :)

https://www.slovakiana.sk/oznamy

Napísal som im dnes otázku na FB, i keď na odpovedanie už dávnejšie rezignovali. Počkám týždeň a keď nikto nič, napíšem im e-mail. Týmto apelujem aj na ostatných, aby sme ich zasypali e-mailami a snáď postupne niečo zmenili.
delinka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 11:38
Predkovia z oblasti: Thán, Wolf, Juščák - Krompachy

Moje poslední zkušenost s SNA....možná tak o prázdninách se dočkám
Dobrý deň, Vaša žiadosť je zaevidovaná 6. 4. 2017. Mne bola pridelená k riešeniu 18. 4. 2017, postupujeme podľa
dátumu doručenia. Žiadostí je veľké množstvo, žiadame o trpezlivosť.
Teraz riešime žiadosti zo 7. 3. 2017. Až dôjde na Váš dátum t.j.18. 4. 2017,
dáme Vám vedieť aj o zaplatení správnych poplatkov.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

delinka napísal:...
Dobrý deň, Vaša žiadosť je zaevidovaná 6. 4. 2017. Mne bola pridelená k riešeniu 18. 4. 2017, ...
Dva tyzdne pridelovat niekomu list, to chce fakt vykon!
delinka napísal:...Teraz riešime žiadosti zo 7. 3. 2017. Až dôjde na Váš dátum t.j.18. 4. 2017,
dáme Vám vedieť aj o zaplatení správnych poplatkov.
Digitalizacia nam to fakt urychluje...
jankami
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 03 Máj 2016, 07:29
Predkovia z oblasti: rod Kabát, Šmida, Vávrik, Čaha, Blatnica, Vlk - Gbely a okolie, rod Michel, Kostolanský - Osuské, Špačince, Majcichov

Musím sa smiať, lebo ja mám z 18.4. podobnú odpoveď zo SNA

"Vaša žiadosť bola zaevidovaná. Až dôjde na poradie, budeme ju riešiť. Zašleme Vám aj poplatok formou výzvy, až spis bude vyriešený.
Žiadame o zhovievavosť, nakoľko žiadosti máme veľmi veľa. Momentálne riešime žiadosti zo 7.3.2017."
maros
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Ja som poslal kompletnú žiadosť 13.februára na 15 sčítacích hárkov zo 7 obcí. Cca 23.marca som sa dotazoval na stav riešenia, odpísali mi, že som v poradí. Na úhradu poplatku ma vyzvali 31.marca, v ten istý deň som zaplatil a poslal doklad. Zásielku som dostal 5.apríla ;)
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Ako vyzerá vlastne tá zásielka ? To posielajú digitálne na CD, alebo papierové kópie ? A4, alebo A3 ? Farebne, alebo čiernobiele? Má to nejakú pečiatku SNA?
delinka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 11:38
Predkovia z oblasti: Thán, Wolf, Juščák - Krompachy

david napísal:Ako vyzerá vlastne tá zásielka ? To posielajú digitálne na CD, alebo papierové kópie ? A4, alebo A3 ? Farebne, alebo čiernobiele? Má to nejakú pečiatku SNA?
Mně přišla obyčejná černobílá kopie, 2xA4. Představa, že chci po SNA data na CD.... :roll:
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

Originálne hárky majú veľkosť A3 hárku papiera. Okopírujú ich na dve A4 hárky, ktoré potom nešťastne zopnú zošívačkou jeden na druhý. Pri zachovaní tohto formátu teda nie je možné súčasne kontrolovať pravú a ľavú stranu jedného hárku. Ja som žiadal o neoverené kópie, takže žiadnu pečiatku tam nikde nemám. Dané kópie sú čiernobiele.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

Žasnem nad formou dodania...majú to digitalizované, tak nechápem, prečo nezasielajú digitalizát.
Napísať odpoveď