Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
delinka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 11:38
Predkovia z oblasti: Thán, Wolf, Juščák - Krompachy

Další měsíc za námi a z SNA stále žádná odpověď ani výzva k úhradě poplatků. Upřímně toto nechápu, v žádosti je uvedeno přesné číslo sčítacího lístku, pod kterým je v SNA uložen. Pokud jsou všechny lístky již digitalizovaném, tak přece jeho dohledání a vytištění je záležitost na cca 5-10 minut ne? Leda by v SNA používali stejný vyhledávač jako na Slovakianě :o

A ještě dodatek...na Slovensku neexistuje nic jako lhůta pro vyřízení požadavku?
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

delinka napísal:Další měsíc za námi a z SNA stále žádná odpověď ani výzva k úhradě poplatků. Upřímně toto nechápu, v žádosti je uvedeno přesné číslo sčítacího lístku, pod kterým je v SNA uložen. Pokud jsou všechny lístky již digitalizovaném, tak přece jeho dohledání a vytištění je záležitost na cca 5-10 minut ne?
V tomto máte síce pravdu, ale kópie sa vyhotovujú z originálnych hárkov. Tie oxeroxujú a následne Vám ich v čiernobielej kópii pošlú.
delinka napísal: A ještě dodatek...na Slovensku neexistuje nic jako lhůta pro vyřízení požadavku?
Lehota na odpoveď je zo zákona 30 dní. Upozorňujem Vás však nato, že v zmysle zákona stačí, aby Vám do 30 dní napísali, že Vašu žiadosť evidujú a postupujú ďalšiemu pracovníkovi a zo zákona majú opäť 30 dní na ďalšiu odpoveď.
S pozdravom
Patrik Zakarovský
delinka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 11:38
Predkovia z oblasti: Thán, Wolf, Juščák - Krompachy

delinka napísal: A ještě dodatek...na Slovensku neexistuje nic jako lhůta pro vyřízení požadavku?
Lehota na odpoveď je zo zákona 30 dní. Upozorňujem Vás však nato, že v zmysle zákona stačí, aby Vám do 30 dní napísali, že Vašu žiadosť evidujú a postupujú ďalšiemu pracovníkovi a zo zákona majú opäť 30 dní na ďalšiu odpoveď

Bojím se zeptat, co znamená 30 na další odpověď. Jestli mohou napsat "vedeme v patrnosti, čekejte" a šup, máme další měsíc klid?
2.4. - zaslán dopis na SNA
26.4. - dotaz, jestli dopis došel
26.4. - info z SNA, že žádost zaevidovali, ale momentálně řeší žádosti ze 7.3. (stejnou odpověď má jankami z 18.4., no uff, 8 dní řešit žádosti z jednoho dne, to jich musí mít opravdu, ale opravdu hodně)
od té doby žádná reakce, ačkoli podle všeho už lhůta uplynula

Přiznávám, že mě nejvíce štve, že bez toho lístku se nehnu dál, sice náhodně projíždím matriky, jestli se neobjeví příjmení, které hledám, ale obávám se, že informace z lístku mě zavedou někam úplně jinam. A taky se bojím poslat další urgenci, aby to nezakopali úplně. Trošku paranoidní, vím, ale nemůžu si pomoc
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

delinka napísal:....
Přiznávám, že mě nejvíce štve, že bez toho lístku se nehnu dál, sice náhodně projíždím matriky, jestli se neobjeví příjmení, které hledám, ale obávám se, že informace z lístku mě zavedou někam úplně jinam. A taky se bojím poslat další urgenci, aby to nezakopali úplně. Trošku paranoidní, vím, ale nemůžu si pomoc
Genealogia je beh na dlhe trate. Treba sa obrnit trpezlivostou. Su staty, kde su na tom ovela horsie :)
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Dobrý deň,

ja mám tiež skúsenosť so SNA a tiež to trvalo dlho. Zhruba po mesiaci a pol mi vždy odpísali. Prvý krát som im písala minulý rok asi 4. augusta a hárkov som sa dočkala niekedy v januári alebo februári už si nepamätám presne a tiež mi neprišli všetky ktoré som potrebovala.
Dnes idem chystať daľšiu žiadosť pretože potrebujem zas iné hárky, tak hádam do konca roka mi prídu :-D
delinka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12 Máj 2016, 11:38
Predkovia z oblasti: Thán, Wolf, Juščák - Krompachy

Tak jsem napsala znovu na SNA, a bylo mi odpovězeno, že moji žádost vyřídili UŽ 31.5.2017 a poslali na ZÚ do Prahy....z Prahy zatím nic :D
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Určite to bolo do vlastných rúk, takže vám mali (mohli) dať číslo zásielky, aby ste sa tu:
https://tandt.posta.sk/
mohli pozrieť, kde sa momentálne nachádza.
kostej
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 10:58
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko

Nejde mi zobrazit žádný sčítací list na slovakiana.sk - vždy "Pre tento kulturny objekt sa nepodarilo vytvorit nahlad." Pomalu ale jistě se ten web stává nejnepoužitelnějším genealogickým výtvorem, co jsem měl tu čest použít.
Edo
Člen
Člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 02 Jan 2017, 17:33

kostej napísal: 09 Okt 2017, 20:52 Nejde mi zobrazit žádný sčítací list na slovakiana.sk - vždy "Pre tento kulturny objekt sa nepodarilo vytvorit nahlad." Pomalu ale jistě se ten web stává nejnepoužitelnějším genealogickým výtvorem, co jsem měl tu čest použít.
Mne sa to tak isto najprv stalo, skuste iny prehliadac. Tiez to vyskusajte nacitat (reload) viac krat, niekedy to zaberie na dalsi pokus.
Mám k dispozícii blokované RK matriky z okresov Považská Bystrica, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Čadca a Martin. Taktiež z obcí Dechtice, Spišská Stará Ves a Vysočany.

Nikto z nás nemá väčšiu cenu ako tí, čo žili pred nami.
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Teraz tam uz ale fakt nefunguje ani to, co este nedavno fungovalo. Nuz je to system za miliony zo statneho a europskeho, takze projekt sa podaril, len akosi prevadzka zlyhava. Cize nic neobvykle. ph.
Napísať odpoveď