Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

Pred casom sa mi na slovakiana podarilo najst scitania z okresu Vranov nad Toplou,presnejsie aj dediny Hencovce a Dlhe Klčovo.Teraz mi vsak nechce tobrazit nic okrem Bratislavy a okolia.Neviete mi poradit,ci tam nastala nejaka zmena alebo nejaky postup ako tam vyhladavat.
Dakujem
JanK
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 15 Jan 2014, 15:18

https://www.slovakiana.sk/vyhladavanie? ... ble&page=1
napísať do vyhľadávania Hencovce a je tam zaškrtnuté len zdigitalizované, to odškrtnúť- teda aby to nebolo zaškrtnuté. Minule som si všimol, že sa už dá takto ísť priamo, niekedy bolo len okresné mesto.Potom listovať.
Luc.Gilarova
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 13:43
Predkovia z oblasti: Zemplín, obce Rudlov a Varhaňovce

Dobrý den,
v databázi slovakiana jsem objevila sčítacie hárky pro obce, které potřebuji, ale pouze z roku 1940. Z roku 1930 ještě nejsou digitalizované. Dávají to někam vědět, že zpřístupnili další část dokumentů nebo mám prostě průběžně sledovat, jestli už to tam nenaskočilo?
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

celé zle to tam je ... normálne sa tam nemôžem k ničomu poriadne dostať :oops: :oops: :oops:
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4935
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

VeronikaBB napísal:celé zle to tam je ... normálne sa tam nemôžem k ničomu poriadne dostať :oops: :oops: :oops:
Ani sa nedostanete, osobné údaje sú aj tak zaciernene - treba ísť do SNA.
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Moja osobná skúsenosť, možno to niekomu pomôže :
Podarilo sa mi nájsť v hárkoch tých „svojich“ a požiadala som mailom SNA o sprístupnenie celého obsahu a uviedla som číslo digitálneho objektu zo stránky. Keďže ale v SNA majú radi originály (a poriadok), treba podpísanú žiadosť poslať riadnou poštou. Tu je kúsok z oznámenia SNA (doplnkovo komunikujú aj mailom) :
Na základe Vašej žiadosti ohľadom sprístupnenia sčítacích hárkov oznamujeme, že pre vyhľadanie je potrebné okrem čísla objektov uviesť aj mená, dátumy narodenia a bydlisko (obec, ulica, číslo domu) hľadaných osôb v čase sčítania ľudu. Vo Vašom prípade v roku 1930, resp. 1940.
Pre genealogické účely Vám môžeme vyhotoviť neosvedčené alebo osvedčené kópie sčítacích hárkov. Táto služba je však spoplatnená – osvedčená kópia 3 eurá/1 strana, neosvedčená kópia 19 centov/1 strana + poštovné a manipulačné poplatky (podľa váhy zásielky).
Nakoľko sčítacie hárky obsahujú osobné údaje, žiadame Vás o preukázanie príbuzenského vzťahu, prípadne o doloženie dokladov, na základe ktorých Vám bude možné dokumenty vydať (čestné prehlásenie a pod.).
Zároveň Vás žiadame o uvedenie poštovej adresy, na ktorú Vám možno kópie sčítacích hárkov, resp. odpoveď na Vašu žiadosť po uhradení poplatkov zaslať.
Pre Luc.Gilarova - vpravo dolu na stránke sa dá zaregistrovať na odber noviniek. Ale zlá správa - nefunguje to, po zaregistrovaní sa namiesto nejakého "ďakujeme za záujem" objaví "objekt nenalezen", takže asi ostáva priebežne sledovať.
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Neviem, či sa mi to len zdá, ale mám pocit, že výskum cez sčítacie hárky prakticky skončil. Uvedomujú si v SNA, že napr. dátumy narodenia obzvlášť v hárkoch z roku 1930 bývajú nepresné ? Hlavná vec je, že čo keď hľadám práve príbuzné osoby o ktorých som doteraz nevedel, to sa k nim už akože nedostanem ? Nevie niekto, ako to teraz funguje v bádateľni ?
luki
Iniciatívny člen
Iniciatívny člen
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 16 Jún 2016, 16:08
Predkovia z oblasti: Mníšek nad Popradom, Demänová, Kátlovce, Stupava

Uvedomujú si v SNA, že napr. dátumy narodenia obzvlášť v hárkoch z roku 1930 bývajú nepresné ? Hlavná vec je, že čo keď hľadám práve príbuzné osoby o ktorých som doteraz nevedel, to sa k nim už akože nedostanem ?
Možno môj predchádzajúci príspevok vyznel príliš pesimisticky, tak to doplním. K tým rokom narodenia - ja som zadala mená manželského páru + približné roky narodenia a potom mená detí už bez rokov, tie som nevedela. Dostala som "odkrytých" všetkých, ktorí patrili do rodiny. V jednom prípade bol na hárku aj človek z iným menom a toho mi zakryli.
A skutočne tie dátumy narodení sú všelijaké, rozdielne v obidvoch sčítaniach, pričom niekedy ani jeden dátum z hárkov sa nezhoduje s ďalšími dokumentami, ktoré mám. Očividne mali naši predkovia iné starosti, ako dátumy. :)
Zrejme tá dátumová požiadavka zo SNA je iba preto, aby sa dalo s čo najväčšou presnosťou určiť, o koho ide v prípade rodín s rovnakými menami.
mot_82
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 17 Sep 2016, 09:35
Predkovia z oblasti: jihozápadní Slovensko

tak jsem si, zhýčkaný weby našich oblastních archivů, pln očekávaní také kliknul, že mě to třeba pomůže a nebudu muset jezdit na Slovensko a zase jsem to rychle vypnul, toto opravdu ne... ;-)
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Ahojte, neviete či aj budú tieto sčítacie hárky na Slovakiane dopĺňať? Alebo máte nejaký kontakt, email kebyže chcem kópie hárkov, ktoré ma zaujímajú?
Napísať odpoveď