Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

kostej napísal: 09 Okt 2017, 20:52 Nejde mi zobrazit žádný sčítací list na slovakiana.sk - vždy "Pre tento kulturny objekt sa nepodarilo vytvorit nahlad." ...
Náhodne som si pozrela sčítacie hárky z dvoch obcí, či sa "nevyparili", mne sa zobrazili. Akú obec hľadáte?
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

nuz preveril som pre istotu znova teraz niektore "moje", co isto fungovali, z 10 ani jedna, napriklad:

SČÍTACÍ HÁROK 72/22852/52
SČÍTACÍ HÁROK 237/40012
SČÍTACÍ HÁROK 96/21512
SČÍTACÍ HÁROK 613/70

Ak mozem poprosit, skuste niekto, ci vam idu.

dik, ph.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Nejde to ani mne - iba vypíše: "na tento objekt sa nepodarilo vytvoriť náhľad". A nejde, napr. ani Branč, - a ten šiel - na základe toho som si vyžiadala hárky, aj som ich obdržala. Zdá sa, že je to horšie ako pred nedávnom. Alebo?
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 894
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

harmi1930 napísal: 11 Okt 2017, 09:46 nuz preveril som pre istotu znova teraz niektore "moje", co isto fungovali, z 10 ani jedna, napriklad:

SČÍTACÍ HÁROK 72/22852/52
SČÍTACÍ HÁROK 237/40012
SČÍTACÍ HÁROK 96/21512
SČÍTACÍ HÁROK 613/70

Ak mozem poprosit, skuste niekto, ci vam idu.

dik, ph.
Máte pravdu, snímky sa nenačítajú.
milestone napísal: 10 Okt 2017, 21:45
kostej napísal: 09 Okt 2017, 20:52 Nejde mi zobrazit žádný sčítací list na slovakiana.sk - vždy "Pre tento kulturny objekt sa nepodarilo vytvorit nahlad." ...
Náhodne som si pozrela sčítacie hárky z dvoch obcí, či sa "nevyparili", mne sa zobrazili. Akú obec hľadáte?
Skôr, ako som poslala tento príspevok, tak "moje" hárky sa mi skutočne zobrazili. Nemám v záujme tu nikoho klamať. Dnes je to bez náhľadu, skutočne netuším, v čom je zrada. :?
jurajpolak
Veterán
Veterán
Príspevky: 419
Dátum registrácie: 20 Júl 2016, 12:24
Predkovia z oblasti: Marianka, Stupava, Mást, Borinka a ďalšie obce Záhoria, Záhorská Bystrica
Bydlisko: Marianka

Možno tie, čo nejdú zobraziť, už sú zmigrované do toho nového lepšieho systému. :D
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Musí byť dobrý, keď bol taký drahý.. :lol: :cry:
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Zdá sa, že to už rozchodili. Ale len do toho stavu, čo bol predtým, vylepšenie som nezbadal, čiže to asi nebol upgrade, len porucha. ph
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Vyhľadávanie na stránke Sovakiana je fakt super. Neviem, či na to stačí maturita alebo treba titul v vysokej školy. Možno aj ten stačiť nebude.
Akosi sa v nej nevyznám. Mohol by mi niekto pomôcť s postupom a vyhľadať sčítacie hárky z obce Hubina z roku 1930?

Vopred vďaka.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Potom si odznačte: Len zdigitalizované /aby to bolo bez "x"/,
ďalej rozšírené vyhľadávanie: ísť na možnosť Inštitúcia, pridať SNA
potom kategória: pridať: sčítacie hárky,
ďalej - ísť na Malé dlaždice - vybrať: "textový"
nakoniec dať zoradiť: abecedne
mne to išlo
Napísať odpoveď