Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

No u mňa to bolo 2 mesiace :-D
Používateľov profilový obrázok
patricius95
Veterán
Veterán
Príspevky: 3234
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:08
Predkovia z oblasti: Ličartovce → Zakarovský, Ruské Pekľany → Koscik, Havranec → Leľo, Nitr. Streda → Trenčiansky
Bydlisko: Prešov

brandy napísal:Po koľkých dňoch Vám odpísali (email) z SNA? Akú máte skúsenosť? Už to trvá pár dní tak som nedočkavý... podľa toho čo som sa tu dočítal tak všetko chcú poštou no len nerád by som posielal na viackrát, keďže neviem čo všetko chcú a ako to ma byť spísané...
Mne na mail z 19.12. neodpovedali dodnes ;) radšej som žiadosť zaslal doporučeným listom :)
S pozdravom
Patrik Zakarovský
brandy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 10 Feb 2017, 15:57
Predkovia z oblasti: Rebič, Kresila, Kepič, Novobilský / Belá nad Cirochou, Snina, Tatranská Javorina

:shock: to snáď nie... tak ak mám presne čísla hárkov čo im mám poslať poštou? posielajú to potom na dobierku alebo sa platí prevodom vopred?
Jaroslava Kovaľová
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 21 Okt 2013, 12:42
Predkovia z oblasti: Kovaľ,Holomaň-Kočiš,Petro-Pavolko,Beď,Dlhé Klčovo,Nižný Hrušov,Hencovce,Trebišov

brandy napísal::shock: to snáď nie... tak ak mám presne čísla hárkov čo im mám poslať poštou? posielajú to potom na dobierku alebo sa platí prevodom vopred?
ja som im vcera poslala mail,ci treba poslat ziadost mailom alebo postou a odpisali mi ,ze je potrebne poslat ziadost aj s cestnym prehlasenim postou,pretoze je tam potrebny vlastnorucny podpis.
poslali mi aj predlohu podla ktorej im to mam vyplnit ale nie je to zavazne,kedze ja som pisala vlastnu ziadost aj cestne prehlasenie.Najdolezitejsi je podpis a vraj pomoze aj nejaky dokument ,ktory dokazuje pribuzenstvo.Poslala som in aj rodne listy,ktore som mala.Teraz uz len cakam,kedy sa ozvu.
Meno a.doc
(29.5 KiB) 243 stiahnutí
ČESTNÉ PREHLÁSENIE.doc
(26.5 KiB) 230 stiahnutí
brandy
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 10 Feb 2017, 15:57
Predkovia z oblasti: Rebič, Kresila, Kepič, Novobilský / Belá nad Cirochou, Snina, Tatranská Javorina

veľká vďaka! presne toto som potreboval :)
Jaroslava Kovaľová napísal: ja som im vcera poslala mail,ci treba poslat ziadost mailom alebo postou a odpisali mi ,ze je potrebne poslat ziadost aj s cestnym prehlasenim postou,pretoze je tam potrebny vlastnorucny podpis.
poslali mi aj predlohu podla ktorej im to mam vyplnit ale nie je to zavazne,kedze ja som pisala vlastnu ziadost aj cestne prehlasenie.Najdolezitejsi je podpis a vraj pomoze aj nejaky dokument ,ktory dokazuje pribuzenstvo.Poslala som in aj rodne listy,ktore som mala.Teraz uz len cakam,kedy sa ozvu.
Meno a.doc
ČESTNÉ PREHLÁSENIE.doc
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Máte ešte nejaké ďalšie skúsenosti aký bol reakčný čas zo strany SNA?
Ja som im to poslala mailom minulý piatok a v ten istý deň aj poštou 1. triedou. Druhú várku som dala dnes.
Barbora
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý večer,
ja mám celkom dobrú skúsenosť s SNA. Žiadosť som si zaslala mailom, do dvoch dní mi mailom odpovedali, že mám doplniť žiadosť o čestné vyhlásenie v originálnom vyhotovení o príbuzenskom vzťahu k osobám uvedeným v požadovaných sčítacích hárkoch /podotýkam, že dátumy narodenia som neuvádzala, ani ich odo mňa nepožadovali/. Poštou som odoslala čestné vyhlásenie a asi do troch dní som dostala mail, v ktorom mi oznámili:
- že hárky majú pripravené a uviedli cenu, ktorú mám uhradiť,
- že mám zaslať čestné vyhlásenie o uhradení požadovanej ceny, prípadne doklad o zaplatení.
Čestné vyhlásenie o zaplatení aj s potvrdením o zaplatení /obrat z internetbankingu/ som odoslala mailom a do troch dní som obdržala zásielku s hárkami. Trvalo to všetko asi 15 dní.
BarboraS
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 20 Feb 2015, 08:16
Predkovia z oblasti: Štefančík - Nacina Ves; Kočerha - Strážske; Dobiaš, Balúch - Veľký klíž; Paľko - Vranov nad Topľou, Bulka - Stakčín/ Rycerka Górna

Tak mne konečne včera poslali mail s výzvou na uhradenie poplatku. Uhradila som, predpokladám teda, že v priebehu týždňa mi to pošlú. Žiadosť som posielala 9.2.
Barbora
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Niečo k slávnej Slovakiane:

https://dennikn.sk/749527/kedy-sa-uz-ko ... dedicstvu/

Posledná veta článku:
"Ministerstvo kultúry predpokladá, že ak sa nevyskytne žiadna právna a technická prekážka, online systém vrátane e-shopu by chceli sprístupniť v druhej polovici tohto roka."
Richard
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 08 Jan 2013, 21:06
Predkovia z oblasti: Skačany, Hradište, Veľká a Malá Lehota, Veľké Pole, Topoľčany, Bánov, Budapešť, Mezice (ČR)

Ináč je vo vyhľadávaní na Slovakiane niečo nové? Niečo pozitívne? Som si povedal, že sa opäť po prestávke vrátim k aktívnejšiemu výskumu a začínam sčítacími hárkami (keďže mi z tohto obdobia stále chýba pár dátumov) a to čo vidím na Slovakiane ma rozčuľuje rovnako ako pred rokom a pol a opäť ma tá naša "digitalizácia" dosť demotivuje.
Napísať odpoveď