Slovakiana - sčítacie hárky

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
natare65
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 02 Máj 2017, 13:02
Predkovia z oblasti: Krakovany, Dubovany, Vesele, rod Lucansky, Lazy pod Makytou, rod Maslín

Nefungovalo, už sa mi hárky zobrazujú. Na ich FB stránke, po upozornení na nefunkčnosť odpísali toto:

Ďakujeme vám za upozornenie. V prípade, ak sa vám portál nezobrazuje korektne, riešením je vymazanie histórie vyhľadávania v prehliadači alebo cache pamäte. Ďakujeme za pochopenie.

Treba ich kontaktovať cez FB.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

lucianemethova napísal: 27 Nov 2019, 15:16
dangol napísal: 27 Nov 2019, 09:02 Dobrý deň, ja som napísala takéto ČV, uhradila som požadovaný poplatok a hárky mi zaslali.
Vec:Čestné vyhlásenie o príbuzenskom vzťahu
Dolupodpísaná ......., bytom ........., týmto čestne vyhlasujem, že som v príbuzenskom vzťahu k rodine XY, teda k osobám uvedeným v sčítacích hárkoch: tu som vypísala čísla hárkov, o ktoré som mala záujem.
Dobry den, skusila som to tiez takto teda a z adresy slovakiana@nocka.sk mi odpisali ze sa mam obratit na badatelna.sna@minv.sk a odtial mi prislo, ze musim zaslat vypisany formular Neosvedcena xerokopia scitacieho harku... som z toho trochu zmatena... aj vy ste to tak mali? dakujem za pomoc
Dobry den, skusila som to tiez takto teda a z adresy slovakiana@nocka.sk mi odpisali ze sa mam obratit na badatelna.sna@minv.sk a odtial mi prislo, ze musim zaslat vypisany formular Neosvedcena xerokopia scitacieho harku... som z toho trochu zmatena... aj vy ste to tak mali? dakujem za pomoc

Ja som posielala žiadosť na túto adresu:
Ministestvo vnútra SR
Slovenský národný archív
Oddelenie služieb verejnosti
Drotárska cesta 42
840 05 Bratislava 45
nevypisovala som žiadny formulár "Neosvedčená xerokopia ...., podotýkam však, že to bolo v roku 2018. Asi to majú teraz po novom takto.
Používateľov profilový obrázok
Absik
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:22
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko: Škripko, Pravda, Polyák, Andrejčák, Výrostko/Virosztko, Prepiják; Maďarsko/Košice: Deutsch; Spiš+Poľsko: Kohn, Tandlich; Morava: Absolon, Lédl
Kontaktovať používateľa:

Tohto roku uplynie 90 rocna ochranna lehota na scitacie harky 1930 - tipujete, ze ich zverejnia bez obmedzeni? :-D
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Ja pochybujem.
maros
Člen
Člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 16 Feb 2015, 16:34

Absik napísal: 15 Jan 2020, 11:07 Tohto roku uplynie 90 rocna ochranna lehota na scitacie harky 1930 - tipujete, ze ich zverejnia bez obmedzeni? :-D
Sčítanie sa uskutočnilo začiatkom decembra 1930, takže ak ich zverejnia, bude to najskôr v budúcom roku. Ak vôbec :(
Dari
Veterán
Veterán
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:30
Predkovia z oblasti: Trebaczky, Sztankovics obce v okolí Piešťan

Aj ja pochybujem. Pritom sú tam aj osoby, ktoré majú rok narodenia napríklad 1853. Tieto mali byť dávno, dávno uvoľnené a nie začiernené. Tí, čo to skenovali, tomu jednoducho nerozumeli. Nuž čo, každý chce na štáte zarobiť...
Používateľov profilový obrázok
harmi1930
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 09 Jún 2017, 15:56
Predkovia z oblasti: Podlužany/Tekovská Nová Ves (Nová Dedina), Pezinok/Častá/Ch.Grob, Smolník (pri Snine)

Dari napísal: 17 Jan 2020, 18:46 Pritom sú tam aj osoby, ktoré majú rok narodenia napríklad 1853. Tieto mali byť dávno, dávno uvoľnené a nie začiernené. Tí, čo to skenovali, tomu jednoducho nerozumeli. Nuž čo, každý chce na štáte zarobiť...
Nuz nie je to tak uplne.

Zákon č. 395/2002 Z. z.(Zákon o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov)
§ 13
Obmedzenie prístupu
(5) Prístup k osobným údajom v archívnych dokumentoch je možný
a) po uplynutí 90 rokov od vzniku záznamu, ak osobitný zákon25) alebo medzinárodná zmluva neustanovuje inak

Cize nie je to o tom, kedy sa kto narodil, ale kedy zaznam vznikol. Ak scitanie vzniklo v decembri 1930, ma byt uvolnene po decembri 2020. Ale fakt by ma velmi zaujimalo, ci si pri skenovani odlozili nezaciernene verzie, teda ci zhotovitel ratal s tym, ze v roku 2020 by malo byt nejake pokracovanie...

PH
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

harmi1930 napísal: 18 Jan 2020, 10:17 Cize nie je to o tom, kedy sa kto narodil, ale kedy zaznam vznikol. Ak scitanie vzniklo v decembri 1930, ma byt uvolnene po decembri 2020. Ale fakt by ma velmi zaujimalo, ci si pri skenovani odlozili nezaciernene verzie, teda ci zhotovitel ratal s tym, ze v roku 2020 by malo byt nejake pokracovanie...

PH
Nezaciernene verzie musia existovať, veď o tom bol cely ten projekt digitalizacie. Okrem toho sa mi zda, ze to zaciernenie robili automaticky a nie manualne na kazdy obrazok.
BornInThe80s
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 22 Feb 2014, 21:53

Dobry den, mal by som otazku. Ked v Slovakiane neviem najst scitaci harok, ktory potrebujem (Blumentalska 7 v Bratislave), znamena to, ze tento scitaci harok nie je vobec digitalizovany? Da sa k nemu dostat len prostrednictvom navstevy archivu? Prip. existuje vobec?

Dakujem za radu.
littlekubo
Člen
Člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2021, 12:59
Predkovia z oblasti: Horehronie, severné Maďarsko, Považie, rakúska Halič

Dobry vecer.
Existuje trik ako co najrychlejsie prezerat harky?
Mam vyhladavanie, mam mesto, no kliknut na nahlad, otvorit ho, prezriet priezviska a vratit sa na zoznam je pri vyse tisic harkoch na velmi dlhu dobu.
Uvazoval som aj nad stiahnutim vsetkych obrazkov, ale to mi da len lepsi nahlad, ktory je prilis maly na citanie.
Napísať odpoveď