červený kríž - údaje

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, čo znamenajú údaje na karte :Golembiowski Felix /karta 4/ a Golembiowske Antoin /karta 6/. Vôbec tomu nerozumiem.

http://grandeguerre.icrc.org/en/File/Se ... lembiovsky
vie mi to niekto objasniť?
ďakujem
d.
VeronikaBB
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 01 Jún 2016, 20:50
Predkovia z oblasti: Kujan, Bobor, Potančok, Pajtáš, Durečka, Salva, Banskobystrický okres, Veľká Lúka, Hájniky, Povrazník, Rumunsko, Skalité, Višňové, Poľsko
Bydlisko: Topoľčany

Dobrý deň, mne to príde niečo ako kmeňový list je tam národnosť, Identifikačné číslo, koľko má rokov ...
Aspoň teda myslím, netvrdím, že je to tak ... ale ďakujem za zaujímavú stránku.

http://www.velkavojna.sk/viewpage.php?page_id=8
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

Je to niečo ako kmeňový list vojaka. Neviem, ale či ide o živých, padlých alebo zajatých. Vyberiete si meno, národnosť vojaka, ďalej civil alebo vojak. Na kartičke sú údaje o osobe. Dolu je potom akoby pečiatkou PAS a číslo. Sú tam aj iné značky. Prejdením na kartičku sa dostanete ďalej. Tu po zadaní pridaných údajov/PAS a číslo/ získate ešte nejaké informácie.
Ja som tam našla ,,len menovca". PAS určil bydlisko Oravský Podzámok, nie Oravské Veselé.
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

ďakujem,
neviem sa však dostať ďalej, čísla, ktoré sú tam uvedené ma nepúšťajú k podrobnejším informáciám /adresa...../ a ešte neviem, prečo tam má uvedené dve mená /teda dve priezviská, jedno tak ako má byť a druhé trochu pozmenené/. Aj keď sa často stretávam so "skomolením" priezviska Golembiovský.
dangol
Anina
Veľmi aktívny člen
Veľmi aktívny člen
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 20 Jan 2014, 16:25
Predkovia z oblasti: Pňaček,Vajteršic,Kodrik,Štvrtecký,Kalka ,Ganobčik,Orava,Liptov,Záhorie

V dolnej časti kartičky je O XXXVIII 2. V danej ponuke nie je O. neviem čo miesto neho. V postupe, ktorý je uvedený nižšie však je. Po zadaní XXXVIII 2 môžete listovať, len nájsť správnu knihu.
Napísať odpoveď