Zoznam katolíckych kňazov.

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Zdravím Vás všetkých,

Sú niekde zverejnené mená kňazov jednotlivých farností? Myslím v období 19-20 st. Cirkevní pracovníci (kňazi) nie sú ochotný dať mi nejaké informácie. Konkrétne hľadám mená kňazov a údaje o nich zo zaniknutej farnosti Dolné Lelovce (Zemianske Kostoľany). Budem veľmi vďačný za každú informáciu.

Palo
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Dobrý deň,
ja som našla zoznam farárov z obce Branč v matričnej knihe - časť zoznamu v prílohe. Ďalšie zoznamy som našla na stránkach farských úradov príslušných obcí al. miest - napr. zoznamy Rače.

download/file.php?mode=view&id=890
Prílohy
Farari_zoznam_1704-1845.jpg
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

michalR
Člen
Člen
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 05 Feb 2014, 15:37
Predkovia z oblasti: Krupina, Sebechleby, Cebovce, Viglas, Detva, Hajniky

Kompletný zoznam kňazov obcí Ostrihomskej kapituly.

v prvej časti knihy je zoznam kňazov, zhruba po stranu 500
https://bildsuche.digitale-sammlungen.d ... &nav=&l=en

v druhej je o každom čosi popísané

ja som sa orientoval tak že som menil číslo pimage=151 v linku. (znamená stranu)
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Ďakujem pekne za pomoc. Zoznamy sú bohužiaľ len ani nie po koniec 19.st. A mám pocit, že tam nie sú všetky farnosti.
Ale aj tak veľká vďaka.
staso
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:33
Predkovia z oblasti: Sojka - farnosti Lom nad Rimavicou, Oravská Lesná

Dobrý deň.
Neviete prosím poradiť podobný zoznam kňazov pre rožňavskú arcidiecézu konkrétne Lom nad Rimavicou a okolie?
milestone
Veterán
Veterán
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 02 Jan 2013, 20:17

Palo napísal:...Sú niekde zverejnené mená kňazov jednotlivých farností? Myslím v období 19-20 st...Konkrétne hľadám mená kňazov a údaje o nich zo zaniknutej farnosti Dolné Lelovce (Zemianske Kostoľany)...
Čiastočne na tejto webovej stránke: http://knihy.dominikani.sk/c/hlavna_nemethy?par=4 , ale ako píšu: "V historickej knižnici máme staré schematizmy slovenských diecéz, chceme tieto údaje postupne zverejňovať. Kto bude mať záujem, bude si môcť zistiť, ktorí kňazi pôsobili v jeho farnosti"...

Nie je to síce obdobie, o ktoré máte záujem z Rk farnosti Dolné Lelovce, ale keď neprší, aspoň kvapká :) : http://knihy.dominikani.sk/c/hlavna_nem ... lnelelovce

Odporúčam Vám, kontaktujte admina, snáď sa dozviete viac.
Palo
Aktívny člen
Aktívny člen
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 11 Jan 2017, 08:36
Predkovia z oblasti: Hansen, Hanzen - Schleswig Holstein, Tesáre, Podbrezová. Siegel-Starý Maletín,Mírov. Frirtscher-Studená Loučka. Duschek - C Z - Dub-Kondrac, Nováky, Kamenec p. Vtáčnikom. Košťál - Oponice . M asár - Dolné Vestenice

Ďakujem pekne,

Len to už mám všetko zmapované. :)
Napísať odpoveď