Nedostupnost a radenie na familysearch.org

Tipy na online databázy užitočné pri genealogickom pátraní.
dodor
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Dec 2017, 14:10
Predkovia z oblasti: Zemplín, Užská župa, Ryník, Skyba, Dorič

Dobry den,

Robim teraz na rodokmeni Skybovcov a chcel som si overit nejake veci v matrike z Horne, kde som uz v minulosti (asi pred dvoma rokmi) hladal svojich predkov a zistil som, ze uz to nie je pristupne na familysearch na citanie. Je tam pri nej kotucik, ze je to len na mikrofilmoch namiesto fotaka. A pritom v minulosti som uz tie zaznamy pozeral na webe. Stretol si sa s tym niekto, ze by po case zaznamy stiahli z webu?

Tiez som sa stretol s tym, ze pri vyhladavani na tomto webe mi pri Chonkovciach naslo naskenovane martiky, ale boli tam najprv matriky z Chminianskej Vsi a Chmelovca a az za nimi boli Chonkovce. To moze neskusenych badatelov odradit, ze to je chyba familysearch. Pritom sa staci preklikat na vyššie cisla skenov a najdete co chcete. Stretli ste sa s tymto niekto?
Naposledy upravil/-a duros v 14 Jan 2018, 14:28, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Zmenený názov témy (pôvodne iba čítanie na familysearch.org) a presunuté do správneho subfóra.
Používateľov profilový obrázok
duros
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 4920
Dátum registrácie: 11 Sep 2012, 14:52
Predkovia z oblasti: Snopek, Varényi - farnosti Malá Hradná, Dubodiel, Bánovce nad Bebravou, Trenčín, Trenčianska Turná, Dubnica, Jacovce
Kontaktovať používateľa:

dodor napísal: 14 Jan 2018, 14:11 Dobry den,

Robim teraz na rodokmeni Skybovcov a chcel som si overit nejake veci v matrike z Horne, kde som uz v minulosti (asi pred dvoma rokmi) hladal svojich predkov a zistil som, ze uz to nie je pristupne na familysearch na citanie. Je tam pri nej kotucik, ze je to len na mikrofilmoch namiesto fotaka. A pritom v minulosti som uz tie zaznamy pozeral na webe. Stretol si sa s tym niekto, ze by po case zaznamy stiahli z webu?
Uz je to dlhsi cas, co sa to tu preberalo. Zacalo to tu:
viewtopic.php?p=23658#p23658
potvrdilo sa to tu (to iste vlakno, stvrta strana):
viewtopic.php?p=23744#p23744
dodor napísal: 14 Jan 2018, 14:11 Tiez som sa stretol s tym, ze pri vyhladavani na tomto webe mi pri Chonkovciach naslo naskenovane martiky, ale boli tam najprv matriky z Chminianskej Vsi a Chmelovca a az za nimi boli Chonkovce. To moze neskusenych badatelov odradit, ze to je chyba familysearch. Pritom sa staci preklikat na vyššie cisla skenov a najdete co chcete. Stretli ste sa s tymto niekto?
Nie je to chyba. Matriky sa fotili na filmy v abecednom poradi. Ak zostalo miesto na filme, pokracovalo sa dalsou farnostou.
dodor
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 29 Dec 2017, 14:10
Predkovia z oblasti: Zemplín, Užská župa, Ryník, Skyba, Dorič

Vdaka za vysvetlenie a prekliky na starsie debaty. Nabuduce si ich pozriem a nebudem zbytocne otravovat ;) ;)
Napísať odpoveď