Umrtny list z Budapesti - r. 1906

Praktické skúsenosti z archívov.
Imperia
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23 Apr 2017, 00:55

Prosim Vas, ak mi vie niekto poradit, ako a kde mam dalej hladat? Neviem sa dopracovat k umrtnemu listu mojej prastarej mamy, ktora v roku 1906 zomrela v Budapesti. V Matrike v Turzovke, ani v Bytci, Cadci sa nenachadza nijaky udaj. Vraj! No nejde mi to do hlavy, ako nemoze takyto dokument existovat - Vraj!, ked jej manzel, ako uradne vdovec sa v roku 1910 druhy krat ozenil. Neviem si predstavit, ze niekto pride na matriku bez nejakeho dokladu, povie, ze ja som vdovec a teraz sa idem opät ozenit.
Jedine, co som sa dozvedla v rim.katolickej matrike, ze zomrela v tom roku 1906 a v Budapesti. Zial, nemaju tam nic ine, a v civilnej-statnej uz vobec nic. Odporucali ma ist hladat do Budapesti, ale ja jednak neviem madarsky , a ak by som aj niekoho nasla, co by mi v tom pomohol, tak neviem kde to hladat, ked je tam udajne nejakych 13 " bezirkov". Potrebujem to na vybavovanie istych rodinnych zalezitosti a neviem sa pohnut.
Za kazdu odpoved - radu som vdacna.
Naposledy upravil/-a duros v 23 Apr 2017, 10:32, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplneny prilis vseobecny nazov temy (povodne iba "Umrtny list").
Imrich
Veterán
Veterán
Príspevky: 621
Dátum registrácie: 17 Okt 2012, 23:16
Kontaktovať používateľa:

Maďarské civilné matriky sú online a špeciálne budapeštianske obvody (Kerulet) sú tu:
https://familysearch.org/search/image/i ... %3D1452460
dangol
Veterán
Veterán
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 27 Mar 2016, 17:25
Predkovia z oblasti: Golembiovský: Slovensko, Poľsko, Ukrajina, Rakúsko, Maďarsko, Kónya/Kóńa, Jánošík: Branč, Krajčovič, Gyűrűsi: Komjatice, Nesvady
Bydlisko: Nitra

Budapešť má 21 obvodov /okresov/, skúste požiadať ešte raz matriku, z ktorej Vám oznámili, že zomrela v roku 1906 v Budapešti, či tam nie je napr. v poznámke uvedené niečo ďalšie /nejaké číslo - možno mesiac, číslo okresu, ulica, nejaká skratka .../. Ak nie, budete musieť pracne hľadať po jednotlivých okresoch, ale dá sa to - dúfam, že meno viete.
laco
Veterán
Veterán
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 11 Apr 2014, 20:01
Predkovia z oblasti: Nitrianský Hrádok, Bánov - Rosival, Necpaly - Justh, Bratislava a Záhorie - Klempa

Poslal som Vám súkromnú správu - pokiaľ chcete môžete odpovedať buď tu, alebo ak ide o "živú" záležitosť a nechcete to riešiť na webe, tak mi odpíšte.

Laco
Imperia
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23 Apr 2017, 00:55

Dakujem pekne, odpovedala som e-mailom.
Imperia
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23 Apr 2017, 00:55

Dakujem za odpoved. Presnejsi datum nemam, len v tej cirkevnej - takej ich vlastnej, akoby kronike je uvedeny rok 1906 a Budapest.
Statna matrika, ani Archiv nemaju nic. Meno, priezvisko aj rodne viem, taktiez udaje jej manzela /prastareho otca/ , aj datum ich sobasa, vsetky mena, datumy ich narodenych deti. Este aj udaje druhej manzelky prastareho otca, ako je meno, datum narodenia, aj jej datum smrti a miesto umrtia. Len tento, pre mna momentalne najdolezitejsi udaj mojej vlastnej prastarej mamy mi chyba.
Imperia
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23 Apr 2017, 00:55

Imrich, dakujem Vam pekne za typ.
Napísať odpoveď