Sátoraljaújhely ARCHÍV

Praktické skúsenosti z archívov.
Luc.Gilarova
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 13:43
Predkovia z oblasti: Zemplín, obce Rudlov a Varhaňovce

Dobrý den,
chystám se do maďarského archivu v Sátoraljaújhely letos na jaře nebo v létě. Je tu někdo z Vás, kdo bydlí poblíž nebo přímo tam, umí maďarsky a byl by ochoten mi dělat doprovod, příp. dopředu objednat určité materiály, ať mohu fotit dokumenty hned ten den, co přijedu? Odměna jistá!
Děkuji moc ! Lucie
kostej
Člen
Člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 31 Jan 2014, 10:58
Predkovia z oblasti: Východné Slovensko

Pokud by Vám vyšel čas, potřeboval bych tam pár věcí nafotit také. Milerád přispěju na cestu, průvodce, ubytování apod. :)
david
Veterán
Veterán
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 02:56

Ja by som tiež potreboval niečo nafotiť, samozrejme na odmenu som ochotný prispieť.
nam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 07 Máj 2013, 09:27

Luc.Gilarova napísal: 30 Mar 2019, 21:34 Dobrý den,
chystám se do maďarského archivu v Sátoraljaújhely letos na jaře nebo v létě. Je tu někdo z Vás, kdo bydlí poblíž nebo přímo tam, umí maďarsky a byl by ochoten mi dělat doprovod, příp. dopředu objednat určité materiály, ať mohu fotit dokumenty hned ten den, co přijedu? Odměna jistá!
Děkuji moc ! Lucie
Pre návštevu archívu nepotrebujete znalosť maďarčiny.

Odporúčam Vám objednať sa vopred (v lete, v čase dovolenky je archív zatvorený) na určitý termín a uviesť, ktoré dokumenty chcete bádať. Po príchode Vám stačí povedať svoje priezvisko a všetko už budete mať pripravené.
Mail môžte napísať slovensky, príp. anglicky, od riaditeľa archívu dostanete potvrdenie termínu. Pred bádaním je potrebné vypísať list bádateľa a v prípade, že by Vám dali len maďarskú verziu, vypýtajte si aj slovenskú.
Archív je vľavo po schodoch, na 1. psch.

Musím Vás však upozorniť, že druhopisy matrík nemusia obsahovať všetky záznamy za jednotlivé roky, ale to zistíte až pri ich prezeraní.
Napísať odpoveď